GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-04-2020 19:06

İmam Hatip öğrencileri, Harvard ve Yale’den sertifika aldılar

İstanbul Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, “Vizyoner Hedefler” projesi kapsamında, Harvard ve Yale üniversitelerinde uzaktan eğitim derslerini tamamlayarak sertifika aldılar.

İmam Hatip öğrencileri, Harvard ve Yale’den sertifika aldılar

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde okullardaki eğitime ara verildiği bu süreçte uzaktan eğitim büyük önem kazandı. İlkokuldan üniversiteye kadar bütün eğitim kurumları, öğrencilerine bu şekilde eğitim veriyor. Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de hem okul müfredatını on-line takip ettiler hem de dünyaca ünlü üniversite ve kurumlardan ilgilerine uygun alanlarda eğitimleri tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Lisedeyken üniversite okuyorlar

Harvard ve Yale üniversitelerinden eğitim alan öğrenciler, henüz lisedeyken üniversite sertifikası sahibi oldular.

İmam Hatipliler Derneği Önder, Sertifika alma çalışmaları 2 yıldır sürdürülen “Vizyoner Hedefler” projesinin önemli bir faaliyeti olduğunu belirtiyor.

Okulun akademik danışmanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan, “Öğrenciler bu tür çalışmalara okulumuza başladıkları günden itibaren hazırlandılar. Gayemiz, çocuklarımızın kendilerine, ailelerine, çevrelerine, milletimize ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak’’ diyor.

“Kadın haklarına yönelik çalışmalarda bulunmak istiyorum”

“Vizyoner Hedefler” projesi kapsamında on-line eğitim alan 10. sınıf öğrencisi Lâle Şevval Göncüoğlu, Harvard ve MIT Üniversitelerinin ortak kurduğu bir on-line ders platformu olan EDX’te birçok derse ulaşma imkânı elde ettiğini belirtti.

Uluslararası hukuk okumayı ve kadın haklarına yönelik çalışmalarda bulunmayı hedeflediğini anlatan Göncüoğlu, şunları söylüyor:

“Bu hedeflere ulaşmak ve üniversite öncesi başlattığım projelerime yön vermek adına Harvard, Yale, Stanford, Upenn ve Michigan gibi bu alanda on-line ders veren üniversitelerin sunduğu eğitimlere yöneldim. Tahmin edebileceğimden çok daha güzel bir tecrübe oldu. Benim gibi lisansını Harvard’da yapmak isteyen bir öğrenci için EDX ve sunduğu dersler altın değerinde.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA