GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-04-2020 14:38   Güncelleme : 20-04-2020 14:51

Şenel: Saldırının sebebi, fuhuş yapılan oteli kapatmamız

Burdur / Yeşilova Belediyesi’nin bu sabah silahlı saldırıya uğrayan ve başarılı bir ameliyat geçiren CHP’li başkanı Mümtaz Şenel, saldırının sebebinin, fuhuş yapıldığı tespit edilen bir otelin ruhsatının iptal edilmesi olduğunu söyledi.

Şenel: Saldırının sebebi, fuhuş yapılan oteli kapatmamız

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk’ün naklettiğine göre Yeşilova Belediyesi Başkanı Mümtaz Şenel, “Saldırgan beş kurşun sıktı. Eşime de bir kurşun sıkınca ‘yeter artık, mesaj anlaşıldı’ deyince, çalışır vaziyette bekleyen araca binip uzaklaştı” dedi.

Habere göre Başkan Şenel, Sözcü’ye yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Saat 05.00’e doğru evimin kapısı çalındı. Benden önce eşim kapıyı açmaya giderken, ‘açma, ben geliyorum’ dedim. Kapı arkasındaki kişiye ‘Kimsiniz?’ diye sorduğumda ‘Polis, polis!’ karşılığını verdi.

Evim bahçeli olduğu için pencereden baktığımda makul bir kişi olarak gördüm. Salda Gölü’yle ilgili bir gelişme olduğunu düşünüp kapıyı açtım. Ayağımın biri eşiğin diğer tarafındaydı; hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı.

Eşim de o an yanımdaydı. Bana arka arkaya beş kurşun sıktı. Ben yere düştüm. Eşime ilk kurşunu sıkınca, ‘Yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan, hiçbir şey söylemeden bahçe dışında çalışır halde bekleyen otomobile binip ayrıldı. İçeride başka biri olup olmadığını görmedim.

“Olayın sebebi, fuhuş yapılan oteli kapatmamız”

Yeşilova Belediyesi’ne ait bir otel bulunduğunu, burada fuhuş yapıldığı gerekçesiyle tutanak düzenlendiğini ve 30 Mart’ta ruhsatın iptali için kaymakamlıktan yazı geldiğini söyleyen Şenel, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA