GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-04-2020 23:02

Turpcu: Erdoğan, ermiş gibi bugünleri anlatmış

25. ve 26.Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde merkezî idare ile belediye ilişkilerine dair sözlerini hatırlatarak, “Erdoğan, belediye başkanıyken sanki ermiş gibi bugünleri anlatıyor” dedi.

Turpcu: Erdoğan, ermiş gibi bugünleri anlatmış

1993-1995 dönemi SHP-CHP Zonguldak İl Başkanı, 25 ve 26.Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, twitter sayfasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığı döneminde yaptığı bir konuşmasından alınmış bir kısmının videosunu yayınladı.

Dönemin İBB Başkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söylüyor:

“Bu belediye kimin belediyesi? Bu halkın belediyesi değil mi? “Efendim, germeyin!” Geren kim? Ortada işte; sizsiniz geren. Ülkeyi geren sizsiniz. Bu merkezî yönetimdeki anlayış, çetelerle müşterek çalışan kafa, mafyayla müşterek çalışan kafadır ülkeyi geren. Bunlardır.”

Şerafettin Turpcu, bu videoyu eklediği tweetine, şunları yazdı:

“Erdoğan, belediye başkanıyken sanki ermiş gibi bugünleri anlatıyor. Ülkemizde olanlar: CHP belediyelerinin yoksula bağışına ve aşevlerine el konuldu. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ın açtığı hastane mühürlendi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bedava ekmek dağıtımı yasaklandı. Kadıköy Belediyesi’nin 23 Nisan TIR’ının şarkı çalması yasaklandı!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA