SİYASET
Giriş Tarihi : 07-09-2019 22:39   Güncelleme : 07-09-2019 22:43

Karamollaoğlu’nun erken seçim tahmini

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Benim kanaatim, seçim 2 seneden önce olmaz, 3 seneden sonraya da kalmaz diye bir kanaatim var” dedi.

Karamollaoğlu’nun erken seçim tahmini

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Genel İdare Kurulu, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, erken seçim öngörüsünü açıkladı.

Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Biz, bir kongreye gidiyoruz. Bu kongreyle, büyük ihtimaldir ki, önümüzdeki 3 sene içinde bir seçim yapılabilir. Bazıları, bunu daha erken görüyor. ‘Gelecek sene de olabilir, ondan sonra da olabilir’ diyor. Benim kanaatim, gerçekleşir veya gerçekleşmez, seçim 2 seneden önce olmaz, bu tarihten itibaren söylüyorum, 3 seneden sonraya da kalmaz diye bir kanaatim var. Tabii olağan üstü haller meydana gelirse, onu bilemeyiz, neler olur diye. İktidar, aniden Sayın Cumhurbaşkanı bir seçim kararı alırsa…”

“Cumartesi anneleri”ni bir kenara attınız

Türkiye’nin bir normalleşme dönemine ihtiyacı olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “Siz, ‘cumartesi anneleri’ni bir kenara attınız, onların sesine hiç kulak kabartmadınız. Geçmişte kabartıldı. Şimdi, HDP önünde bekleyen anneleri her gün televizyonlardan indirmiyorsunuz. Arkadaş biz, terörün her çeşidine karşıyız. Her çeşidine… Terörre geçit vermeyecek tek anlayışa da bizim, Millî Görüş’ün sahip olduğu kanaatindeyiz ve burada samimiyiz. Biz, geçmişte olduğu gibi ne FETÖ yanlısı olduk, ne de teröre herhangi bir şekilde destek verdik. Ancak, insanların bir inanç hakkı, bir fikir, düşünce hakkı vardır. Bunları söylemelerin ve bu meseleler karşısında da ülkeyi bir arada tutacak anlayışın güçlenmesine elbette katkı sağlayacağız.

Biz, her zaman mazlumun yanındayız, zalimin de karşısındayız. Onun için bizim bu konularda kimseden bir endişemiz yok ve Türkiye’de huzur ve barış, ancak Millî Görüş zihniyetinin iktidara gelmesiyle mümkündür.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA