SİYASET
Giriş Tarihi : 23-04-2020 15:04

Karamollaoğlu: Sayın Erdoğan bilmeli ki, Türkiye 1’den büyüktür

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, iktidarın küresel bir salgın krizinde dahi ülkeyi ayrıştırmayı başaran bir iktidar olarak tarihe geçtiğini belirterek, hükümetin hem ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyası düzenleyip hem de muhalefet belediyelerinin yardımlarına engel olmasının çelişkisine işaret etti. Karamollaoğlu, “Sayın Erdoğan bilmeli ki, Türkiye birden büyüktür” dedi.

Karamollaoğlu: Sayın Erdoğan bilmeli ki, Türkiye 1’den büyüktür

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, twitter sayfasında yayınladığı mesajında, hükümetin salgın sürecindeki uygulamalarını değerlendirdi.

Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Salgın sürecinde ekonomide sınıfta kalan iktidar ne yazık ki siyasette de sınıfta kalmıştır. Küresel bir salgın krizinde dahi ülkeyi ayrıştırmayı başaran bir iktidar olarak tarihe geçmiştir.

Belediyelerin yardımlarının engellenmesi, aşevlerinin kapatılması, ‘benden başka hiç kimse iş yapamaz’ mânâsına gelmektedir.

Sayın Erdoğan bilmeli ki, Türkiye birden büyüktür. Her şeyin merkezine kendisini koyan yaklaşımından bir an önce vazgeçmelidir. Çünkü bu tavır kendisine ve ülkemize zarar veriyor.

Tarihî bir dönemeçten geçiyoruz, önemli olaylara şahitlik ediyoruz. Bu süreci sapasağlam aşmanın yolu, birlik ve beraberliğimizi sağlamak ve pekiştirmek, gerilim dilinden uzak durmaktır.

İnanıyorum ki, bir ve beraber olursak üstesinden gelemeyeceğimiz bir problemimiz kalmayacaktır.

Ne yazık ki bu salgının çok ciddi bir ekonomik külfeti ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Ülkemiz ise iktidarın bugüne kadar uyguladığı hoyrat ekonomi politikaları yüzünden salgına olduğu kadar, ekonomik ihtiyaçlara da hazırlıksız yakalanmıştır.

İhtiyat akçelerinin bile harcandığı bir dönemde ortaya çıkan bu tablo, aylardır iş yerini açamayan esnaf için açıklanan tedbir paketlerinin yetersiz kalmasına sebep olmuştur.

Biz, ekonomik gidişatla ilgili olarak endişelerimizi ve atılması icap eden adımları yıllardır dile getirdik. Israrla üretimin hayatiyetinden bahsettik; ama bizi yola, köprüye düşman olmakla itham ettiler.

Bakınız ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyası yapılıyor, muhalefet belediyelerinin kampanya yapmasına da izin verilmiyor. Ancak bu kampanyada şu ana kadar toplanan para, Osmangazi Köprüsü’nün geçiş garantisi için ödenen paradan (2.5 Milyar Lira) daha az.

İktidar, bugüne kadar uyguladığı ekonomi politikasının çöktüğünü bir an evvel görmeli, salgın sürecini en az hasarla atlatmak için gerekli önlemleri almalı ve salgından sonra ilk iş olarak her alanda yerli üretim hamlesine başlamalıdır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA