GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-04-2020 02:09

“Buruk geçse de, Ramazan’da hayır ve hasenata devam ederiz”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, korona virüsü salgını sebebiyle bu yıl Ramazan ayında camilerde teravih namazı kılınamayacağı için Müslümanların bu ayı gönlü kırık olarak idrak edeceklerini ancak kesinlikle ümitsizliğe kapılmamak gerektiğini ifade etti. Karamollaoğlu, “Yine ibadetlerimizi devam ettirerek, yardıma muhtaç olan insanlara elimizi uzatarak dertlerine derman olmaya çalışırız” dedi.

“Buruk geçse de, Ramazan’da hayır ve hasenata devam ederiz”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5’de yayınlanan “İşin Aslı” programına görüntülü bağlantı yoluyla katılarak, Hasan Basri Akdemir’in sorularını cevapladı.

“Maalesef, TBMM’nin etkinliği her geçen gün biraz daha azalıyor”

Karamollaoğlu, TBMM’nin açılışının 100’üncü yıldönümüne ve Ramazan ayının başlamasına dair düşüncelerini dile getirdi.

İslâm âleminde “11 ayın sultanı” olarak nitelendirilen, müminlerin ibadetlerini, hayır ve hasenatı artırdıkları Ramazan ayının, Müslümanlar için çok önemli bir ay olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, Ramazan’dan bir gün önce idrak edilen TBMM’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünün de milletimiz için önemli bir gün olduğunu söyledi.

1. Cihan Harbi’nden sonra Osmanlı Devleti’nin dağıldığını, Osmanlı coğrafyasının işgal edildiğini ve Anadolu’nun işgal edildiğini belirten Karamollaoğlu, “İşte o dönemde Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkması, Sivas ve Erzurum kongrelerinin yapılması, arkasından da 23 Nisan 1920’de Ankara’da TBMM’nin açılışı, çok önemli bir hadiseydi. Bu, işgale rıza göstermeyeceğimizin, mutlaka kendi topraklarımız üzerinde kendi hakimiyetimizi kuracağımızın açık ve net bir şekilde bütün dünyaya ilân edilmesiydi” diye konuştu.

“O Meclis, başka bir meclisti hakikaten” diyen Karamollaoğlu, ülkenin çok çeşitli taraflarından temsilcilerin Ankara’ya akın ettiğini, TBMM’nin toplanıp Cuma günü dualarla açıldığını, duvarında da istişareye önem verildiğinin yazılı olduğunu hatırlattı.

Karamollaoğlu, “Şimdi maalesef üzülerek ifade ediyoruz ki, her geçen gün TBMM’nin etkinliği biraz daha azalıyor ve maalesef bugün karşılaştığımız koronavirüs sebebiyle de Ramazan’ı gönlü kırık olarak idrak edecek Müslümanlar” dedi.

“Buruk geçse de, Ramazan’da hayır ve hasenata devam ederiz”

Salgın sebebiyle birçok yerde teravih namazı kılınamayacağına işaret eden ve bunun da hüzne sebep olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, bunda da bir hayır olduğuna inandıklarını ve kesinlikle ümitsizliğe kapılmamak gerektiğini dile getirdi. Karamollaoğlu, “Yine ibadetlerimizi devam ettirerek, fakire, muhtaca, yardıma muhtaç olan insanlara elimizi uzatarak dertlerine derman olmaya çalışırız” dedi.

“Çalışmalarımız gayet verimli ve güzel geçiyor”

Karamollaoğlu, korona virüsü salgınının parti çalışmalarını nasıl etkilediğine dair bir soruyu cevaplarken de, teknolojik imkânlardan faydalanarak partisinin bütün yetkili kurullarının toplantılarını muntazam olarak yürüttüklerini söyledi. Karamollaoğlu, herkesin evde olması sebebiyle de sesli-görüntülü iletişim sayesinde bu toplantılara eksiksiz katılım sağlandığını kaydetti. Karamollaoğlu, “Hamdolsun, çalışmalarımız gayet verimli ve gayet güzel geçiyor” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA