GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-04-2020 07:51   Güncelleme : 25-04-2020 08:16

GAYE Vakfı: Cevat Akşit Hocaefendinin sağlığı yerindedir

Gaye Vakfı, vakfın kurucusu İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Cevat Akşit’in korona virüsü tedavisi gördüğüne dair haberler üzerine, “Cevat Akşit Hocaefendinin sağlığı yerindedir” açıklaması yaptı.

GAYE Vakfı: Cevat Akşit Hocaefendinin sağlığı yerindedir

Gümüşhaneli Araştırma Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı’nın (GAYE)  facebook sayfasında yayınlanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit Hocaefendinin sağlığı yerindedir. Hocaefendi her gün 19:00'da Youtube kanalında canlı yayında Hadis Dersi yapmaktadır. Bu gece 02:45'te Kanal 7'de Mustafa Karataş ile Sahur Vakti programının evinden canlı yayın konuğu olmuştur. Bu tür asılsız paylaşımlar Hocaefendiyi ve ailesini son derece üzmektedir. GAYE Vakfı’mızın tek gerçek ve resmî sosyal medya hesabı bu sayfadır. Paylaşılan asılsız haberlere itibar etmeyelim. Prof. Dr. Mustafa Cevat AKŞİT Hocaefendi adına açılmış diğer hesapları şikâyet edelim. İznimiz olmadan gerçek dışı haberler paylaşılan bu hesaplar ile ilgili de hukukî süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Nihat Hatipoğlu, tweetlerini sildi

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da twitter sayfasında Cevat Akşit ile Ömer Döngeloğlu hocaların koronadan tedavi olduklarını duyduğunu belirterek Allah’tan şifa dilemiş, daha sonra yayınladığı tweet’inde “Cevat Hocanın iyi olduğunu” öğrendiğini belirtmiş, kısa süre sonra her iki tweet’ini de silmişti.

İslâm Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Cevat Akşit, kitapları ve çeşitli mahfillerde yaptığı dinî sohbetleriyle de tanınıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA