DÜNYA
Giriş Tarihi : 26-04-2020 08:38

Salgın mücadelesine destek için ülke bayrakları dağa yansıtıldı

İsviçre’nin Zermatt kasabasında başlatılan ve korona virüsü ile mücadele eden ülkelere destek amacı taşıdığı belirtilen “Işık Umuttur” projesi kapsamında, kasabadaki dünyaca ünlü Matterhorn Dağı’na ülkelerin bayrak görüntüleri yansıtılıyor. Matterhorn Dağı’na Türk bayrağı da yansıtıldı.

Salgın mücadelesine destek için ülke bayrakları dağa yansıtıldı

Zermatt halkı, bu proje kapsamında korona virüs salgını ile zor zamanlar geçiren insanlara destek olmak ve umut aşılamak istediklerini ifade ederek, korona virüsü salgınının üstesinden gelmeye çalışan ve bu konuda insanlara yardımda bulunan herkese minnettarlıklarını göstermeyi amaçladıklarını dile getiriyorlar.

Uygulamanın sona erdiği dün gece, Matterhorn Dağı’nın kuzey tarafına Türk bayrağı görüntüsü yansıtılarak, “İnsanlara bir umut işareti gönderiyor ve krizin üstesinden gelmeleri için onlara güç ve azim diliyoruz’’ mesajı yayınlandı.

“Işık Umuttur” projesi kapsamında Matterhorn Dağı’na, aralarında Pakistan, İran, Nepal, Kanada, Polonya, Güney Kore, Brezilya ve Rusya’nın da bulunduğu birçok ülkenin bayrakları yansıtıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA