GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-04-2020 21:36

Ali Erbaş’a sosyal medya desteği: Yaklaşık 20 bin tweet

Eşcinsellikle mücadele çağrısı yaptığı için İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a, halk sosyal medyada destek verdi. Twitter’da açılan #AliErbaşYalnızDeğildir etiketiyle yaklaşık 20 bin destek mesajı yayınlandı.

Ali Erbaş’a sosyal medya desteği: Yaklaşık 20 bin tweet

İHD Ankara Şubesi tarafından yapılan açıklamada, “İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesi olarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzun ve konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyor, LGBTİ+’lara yönelik özellikle oluşturulan bu nefret dalgasının karşısında olduğumuzu yineliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Diyanet İşleri Başkanı ne demişti?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 24 Nisan 2020 tarihinde Ankara Hacı Bayram Camisi’nde az sayıda katılımla ve salgın sebebiyle tedbirler alınarak kılınan cuma namazı öncesi “Ramazan: Sabır ve İrade Eğitimi” başlıklı bir hutbe irad etti.

Prof. Erbaş, cuma hutbesinde Ramazan ayına dair bilgiler verdikten sonra, insanlara, ahlâkî ilkelere uymayı, iyi bir insan olmayı, iyiliği yaymayı ve kötülüklerden uzak durmayı tavsiye etti.

İslâm’ın, iyi olan ve iyiliğe götüren madde ve davranışlara helâl; kötü olan ve kötülüğe götüren madde ve davranışlara da haram ismini verdiğini hatırlatan Erbaş, sigara, alkol, uyuşturucu ve eşcinsellik gibi her türlü kötülükle mücadele çağrısı yaptı.

Prof. Dr. Ali Erbaş, eşcinsellik konusunda şunları söyledi:

“Ey insanlar, İslâm, zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, eşcinselliği lânetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüz binlerce insan, gayri meşru ve nikâhsız hayatın İslâmî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim.”

Erbaş, hutbesinde, “Geliniz hep birlikte kendi ellerimizle yaptığımız fenalıklardan dolayı başımıza gelen musibetlerden ders alarak her türlü kötülükle birlikte mücadele edelim” dedi.

Erbaş’a sosyal medya desteği: Ali Erbaş Yalnız Değildir

Eşcinsellikle mücadele çağrısı yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunulması üzerine halk, Erbaş’a desteğini sosyal medyada görünür hale getirdi.

Twitter’da #AliErbaşYalnızDeğildir başlıklı bir etiket açılarak, bu etiket altında destek mesajları yayınlandı. Bugün akşam saatlerine kadar Erbaş’a destek veren yaklaşık 20 bin mesaj yayınlandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA