GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-04-2020 07:26

Soner Yalçın: Barışların cezalandırılmalarının gerçek sebebi ne?

Odatv ve Sözcü Gazetesi Yazarı Soner Yalçın, Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu’nun dosyalarına eklenen bir madde ile, Asliye Ceza Mahkemesi'ne gidecek dosyanın, Ağır Ceza Mahkemesi'ne gitmesinin sağlandığını yazdı. “Bunların sadece MİT şehidi haberinden kaynaklandığına beni kimse inandıramaz” diyen Yalçın, “Barışların cezalandırılmalarının gerçek sebebi ne?” diye sordu.

Soner Yalçın: Barışların cezalandırılmalarının gerçek sebebi ne?

Sözcü Gazetesi Yazarı Soner Yalçın, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile Odatv.com Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında 19 yıl hapis cezası istendiğini belirtti.

Yalçın, “Erdoğan sormuyor mu?” başlıklı yazısında, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu hakkında MİT Kanunu'nun 27/3. maddesinden gözaltı kararı verilmiş ve bu maddeden tutuklanmış olmalarına rağmen, dosyaya TCK 329/1. maddesinin eklendiğini ve böylelikle Asliye Ceza Mahkemesi'ne gidecek dosyanın, Ağır Ceza Mahkemesi'ne gitmesinin sağlandığını kaydetti.

Bu süreçte ayrıca Meclis'te İnfaz Yasası görüşülürken gece saat 03.00'te MİT suçlarının “af” kapsamının dışına alındığını belirten Yalçın, “Bunların sadece MİT şehidi haberinden kaynaklandığına beni kimse inandıramaz. Barışların cezalandırılmalarının gerçek sebebi ne?” diye sordu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA