GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-04-2020 11:20

Arıboğan’dan muhaliflere: Hiç umut üretmezseniz sesiniz duyulmaz

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, sadece kötü haberlere prim veren yaklaşımın iktidara hizmet eden bir tutum olduğunu belirterek, “Travma altındaki bir topluluk, ‘acıya değil umuda tutunmaya çalışır’. Sadece ‘her şey kötü’ diye sayıkladığınız ve hiç umut üretmediğiniz sürece sesiniz duyulmaz” dedi.

Arıboğan’dan muhaliflere: Hiç umut üretmezseniz sesiniz duyulmaz

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, iktidar muhaliflerinin korona virüsü salgını sürecindeki tavrına tepki gösterdi.

Sadece kötü haberlere prim veren yaklaşımın iktidara hizmet den bir tutum olduğunu belirten Arıboğan, “Travma altındaki bir topluluk, ‘acıya değil umuda tutunmaya çalışır’. Sadece ‘her şey kötü’ diye sayıkladığınız ve hiç umut üretmediğiniz sürece sesiniz duyulmaz. Biraz politik psikoloji okumazsanız, anketlerin nasıl böyle bir krizde AKP lehine döndüğünü anlayamazsınız” dedi.

Deniz Ülke Arıboğan, twitter sayfasında yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Bazı insanlar ‘kâbus radyosu’ gibi”

“Bazı insanların “kâbus radyosu” gibi sadece kötü haberlere prim vermesi, bunları ısrarla sosyal medya gruplarından paylaşması, neredeyse rakamlar kötüye gitsin diye dua etmesi, umutlu şeyler söylemeye çalışanlara lânet okuyup hakaret etmesi, esasen hastalık. Onlara kızmayıp, acıyınız!

“Travma yaşayan topluluk, acıya değil umuda tutunmaya çalışır”

Ayrıca olumsuzluğa tapınma arayışlarınızla yettiniz artık! Bu zaten muhalefete değil, iktidara hizmet eden bir tutum. Travma altındaki bir topluluk, “acıya değil umuda tutunmaya çalışır”. Sadece her şey kötü diye sayıkladığınız ve hiç umut üretmediğiniz sürece sesiniz duyulmaz.

“Debelenmeyi bırakıp zafer üretmeye çalışın”

Türkiye, genç ve geleceğe yönelik yaşayan bir topluma sahip. Sürekli “mağlûbiyet olsa da sevinsem” üzerinde debelenmeyi bırakıp, zafer üretmeye, üretilenin parçası olmaya çalışın. Biraz politik psikoloji okumazsanız anketlerin nasıl böyle bir krizde AKP lehine döndüğünü anlayamazsınız!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA