EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-04-2020 21:11

TÜSİAD: 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz

Türk Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (TÜSİAD), “İfade özgürlüğünün önemli simgelerinden olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyoruz” mesajını iletti.

TÜSİAD: 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz

TÜSİAD, yayınladığı basın açıklamasında, çağdaş bir demokrasi ve müreffeh bir toplum için emeğe ve sosyal haklara verilen önemin temel bir gösterge olduğunu belirtti. Nitelikli çalışma koşulları, iş sağlığı ve güvenliği standartları ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin, çağdaş bir iş hayatının vazgeçilmezleri olduğu belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“COVID-19 salgını tüm dünyada ekonomiyi ve çalışma hayatını derinden etkiledi. Bu olağanüstü dönemde, istihdamın korunmasına ve başta sağlık olmak üzere temel gerekliliklerin karşılanmasına odaklanan kamu ve özel sektör yaklaşımı krizle mücadelenin en önemli boyutudur.

İnsan odaklı yaklaşımın, sürdürülebilirlik bakış açısının ve dijital dönüşümün öneminin tekrar ortaya çıktığı bu süreçte sosyal diyaloğu canlı tutmak ve işlerin geleceğine hazırlık, daha iyi bir çalışma ortamına ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

TÜSİAD olarak sağlık açısından güvenli bir iş ortamı sunabilmeyi, hem istihdamın hem de işletmenin devamlılığını sağlamayı öncelikli görüyoruz. İş dünyasının, çalışanlarımız ve işverenlerimizle, güven ve dayanışma içinde bu zorlu sürecin üstesinden geleceğine inanıyoruz.

İfade özgürlüğünün önemli simgelerinden olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA