GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-05-2020 19:27   Güncelleme : 05-05-2020 02:34

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Edirnekapı Şehitliği’ne defnedildi

Korona virüsüne yakalandığı için Başakşehir Devlet Hastanesi’nde tedavi gören İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, vefat etti. Döngeloğlu’nun cenazesi, Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği’ne defnedildi.

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Edirnekapı Şehitliği’ne defnedildi

Ömer Döngeloğlu’nun Başakşehir Devlet Hastanesi’nden alınan cenazesi, Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği’ne götürüldü.

Burada, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Ataş ve Ahmet Hamdi Çamlı, çok sayıda ilçe belediye başkanı ile sınırlı sayıda sevenlerinin katıldığı cenaze namazı kılındı.

Korona virüsü sebebiyle hayatını kaybeden ilahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun cenazesi Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verildi. Döngeloğlu’nun cenaze törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da katıldı.

Helallik alınması ve dua edilmesinin ardından Döngelöoğlu’nun cenazesi, 15 Temmuz Şehitliği’ne defnedildi.

Döngeloğlu’nun yakın dostu olan eski milletvekili Harun Karaca, defin işleminin ardından cenazeye katılanlara kısa bir taziye konuşması yaptı.

Karaca, Döngeloğlu’nun eşi ve çocuklarının hayatını kaybettiğine dair iddiaların doğru olmadığını, Kovid-19 teşhisiyle tedavilerinin sürdüğünü söyledi.

TAZİYE MESAJLARI

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatı üzerine pek çok isim taziye mesajı yayınladı. Taziye mesajlarından bazıları şöyle:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

“Halkımızın ekrandan tanıyıp sevdiği değerli İlahiyatçı ve Yazar Ömer Döngeloğlu Beyefendi’yi tedavi olduğu Koronavirüs sebebiyle maalesef kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop

“Koronavirüs tedavisi gören değerli hocamız Ömer Döngeloğlu’nun vefat haberini aldım; çok üzgünüz. Geniş bir kitle üzerinde çok büyük emeği olan Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

“Bir süredir koronavirüs tedavisi gören İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Hocamıza ve koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

“Kıymetli İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Hoca'nın vefat ettiğini büyük bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nu koronavirüs nedeniyle kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim. Rabbim’den, koronavirüsten kaybettiğimiz vatandaşlarımıza rahmet, tedavisi süren hastalara acil şifa diliyorum.”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek

“Koronavirüs tedavisi gören ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu'nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Vatanına ve milletine bağlı bir aydındı.  Amiral Soner Polat'ın cenazesinde yaptığı konuşma hâlâ belleklerimizde. Sevenlerinin ve milletimizin başı sağ olsun.”

İstanbul Valiliği

“İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu hoca İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın katılımıyla gerçekleştirilen törenle Hakk’a uğurlandı. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Ailesi, yakınları ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun

“Vakfımızın birçok eğitiminde gönüllü olarak bulunmuş kıymetli Ömer Döngeloğlu hocamızın vefatı, bütün sevenleri ile birlikte bizleri de derinden üzdü. Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.”

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırınm

“30 yıldır tanıdığım, yaşantısına şahit olduğum, İHH’nın kuruluşundan itibaren de desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Ömer Döngeloğlu kardeşim ve hocama Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Ailesi, yakınları ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun.”

İlahiyatçı Yazar İhsan Şenocak

“Allah Tealâ Ömer Döngeloğlu hocamızı Allah Rasulünün (sav) ‘Veba her mümin için şehadet vesilesidir’ (Buhari) ifadesine muhatab kılıb şehadetle şereflendirsin. Ağlayarak ve ruhumuzu aşkla yıkayarak anlattığı Hz. Hanzalayı (ra) yıkayan melekler cenaze namazını kılsın. Rahmet Ya Rabbi!”

Cübbeli Ahmet Hoca

“Ömer Döngeloğlu Hocaefendi kardeşimiz, bu mübârek Ramazân-ı Şerîf’te salgın hastalıktan şehîd olmuştur. Bu yolda yaptığı hizmetlerin, Rasûlüllâh ﷺ Efendimizi ve Sahâbe-i Kirâm’ı sevdirmesinin bir mükâfâtı olarak Allâh-u Teâlâ kendisine şehitlik ikrâm etmiştir.”

İlim Yayma Cemiyeti

“Hayatını İslam'ı en iyi şekilde anlatmaya ve yaşamaya adayan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Hakk’ın rahmetine kavuştu. Mekânı cennet, makamı âli olsun. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ederiz.”

Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan

“Ömer Döngeloğlu Hoca, paranın pulun değil, davasının peşinden koşturdu. Rahmet Elçisi'ni (sav) hem anlatıyor hem de yaşıyordu. Güzel, örnek bir Müslümandı; vefatı çok üzdü. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA