GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-05-2020 23:47

AVM’ler, berberler ve kuaförler 11 Mayıs’ta açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, Korona Virüsü salgını konusunda hazırlanan “Normalleşme Planı”nın mayıs ayı takvimini açıkladı.

AVM’ler, berberler ve kuaförler 11 Mayıs’ta açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Öğretim Kurumları sınavları ile AVM ve berberlerin açılacağı tarihlerin yanı sıra, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma yasağındaki değişiklikleri bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında 2020 Yılı Hasat Dönemi Hububat Ve Bakliyat Alım Fiyatlarını da açıkladı.

AVM’ler, berberler ve kuaförler 11 Mayıs’ta açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alışveriş merkezleri (AVM) ile berberler ve kuaförlerin 11 Mayıs'ta açılacağını; bu iş yerlerinde sosyal mesafe tedbirlerinin uygulanmaya devam edileceğini bildirdi.

Erdoğan, gelişmelere ve ihtiyaca göre bazı tarihlerin öne alınmasının ya da bazılarının geriye bırakılmasının mümkün olduğunu belirterek, “Salgının yeniden yayılması halinde çok daha sert tedbirlere başvurabiliriz” dedi.

Sınav tarihleri

Erdoğan, “Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) 27-28 Haziran’da; Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran’da; Askerî Öğrenci Sınavı 14 Haziran’da yapılacaktır” dedi.

65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşlara 4 saat sokak izni

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşları 65’in üzerinde ve 20’nin altında olan vatandaşların 10 Mayıs Pazar gününden itibaren 11:00-15:00 saatleri arasında yürüme mesafesinde olmak kaydıyla sokağa çıkmalarına izin verileceğini duyurdu.

2020 Yılı Hasat Dönemi Hububat Ve Bakliyat Alım Fiyatları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında 2020 Yılı Hasat Dönemi Hububat Ve Bakliyat Alım Fiyatlarını da açıkladı. Erdoğan, “Toprak Mahsulleri Ofisi’nin sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına 1.350 liradan 1.650 liraya yükseltiyoruz. Arpa alım fiyatını ise ton başına 1.100 liradan 1.275 liraya çıkartıyoruz. Çiftçilerimize hububatta ton başına 230 lira prim ve destek ödemesi yapıyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA