GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-05-2020 00:10   Güncelleme : 05-05-2020 00:21

Karamollaoğlu: İktidarı, sınav tarihlerini düzeltmeye davet ediyorum

Muhalefet partilerinin liderleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversiteye giriş sınavının tarihini öne aldıklarına dair açıklamasına tepki gösterdiler.

Karamollaoğlu: İktidarı, sınav tarihlerini düzeltmeye davet ediyorum

Karamollaoğlu: İktidar, aldığı yanlış kararı düzeltmelidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “Gençlerimiz geleceğimizdir, kimse gençlerimizin geleceği ile oynama hakkına sahip değildir. Milyonlarca gencimizi ilgilendiren bir sınavın tarihini belirlerken ‘ben yaptım oldu'’ mantığıyla hareket eden iktidarı, almış olduğu bu yanlış kararı düzeltmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu: 2 ayda 3 farklı tarih ilân edilir mi?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da, yayınladığı video mesajında, “Öğlen YKS’ye 82 gün varken, akşam 54 gün kaldı. Zaman ne çabuk geçiyor!.. 2 ay içerisinde 3 farklı sınav tarihi ilan edilir mi? Gençlere bir söz verecekseniz o sözü tutacaksınız” dedi.

Akşener: Yazıklar olsun!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de karara dair tepkisini, twitter sayfasında dile getirdi. Akşener, “Yandaşının bir dediğini iki etmeyen iktidar, gencine gelince 2 milyon tweet'i görmedi, duymadı. Yazıklar olsun!” dedi.

Babacan: Karar, istişare ve ortak akılla alınmalıdır

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da twitter sayfasında yaptığı değerlendirmede, “Ailelerden ve öğrencilerden gelen talepleri görmezden gelerek YKS tarihinin tekrar değiştirilmesi, milyonlarca gencimizin öğrenim hayatını doğrudan etkileyecektir. Böylesine önemli kararlar keyfilikle değil, istişare ve ortak akılla alınmalıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) 27-28 Haziran’da; Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran’da; Askerî Öğrenci Sınavı 14 Haziran’da yapılacaktır” demişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA