YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 06-05-2020 14:34

“Bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun!”

Antalya’da AK Parti’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, önceki yönetim tarafından günübirlik alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alınması konusunda Turizm Bakanı Ersoy’a “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun!” dedi.

“Bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun!”

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, yaptığı yazılı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Bugün saat 14:00’de Antalyamız ve ilçelerine yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekillerimiz AK Parti ve MHP belediye başkanlarımız, AK Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans yapılmıştır.

Toplantı sırasında MHP Milletvekili sayın Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum Günübirlik Alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak “13 aylık belediye başkanıyım” diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı, “Başkan, olay sizinle ilgili değil, daha önceki döneme ait bir olaydır” dedi. Turizm Bakanı da aynı şekilde, “Daha önceki döneme ait” dedi. Ben de Turizm Bakanı’na “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” dedim ve toplantıdan ayrıldım.

60 civarında kişinin katıldığı bu toplantıda geçen “500.000 lira para alınma olayı” ile ilgili 2 Bakan’dan, sayın milletvekillerimizden ve 2 il başkanımızdan gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorum. Bu 500.000 lira konusuyla ilgili Sayın İçişleri Bakanımızdan soruşturma yapılması için müfettiş talebinde bulunacağım. Kamuoyuna saygılarımla.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA