SİYASET
Giriş Tarihi : 06-05-2020 15:37   Güncelleme : 06-05-2020 15:38

“Biz bize yetemiyoruz çünkü adaletsizlik, israf ve yolsuzluk var”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, halkın salgından çok ekonomik sıkıntılardan dolayı endişeli olduğunu belirterek, “Biz bize yetemiyoruz çünkü adaletsizlik var, israf var, yolsuzluk var, beceriksizlik var, gaflet var. Biz bize yetemiyoruz çünkü üretim yok, istihdam yok, yatırım yok” diye konuştu.

“Biz bize yetemiyoruz çünkü adaletsizlik, israf ve yolsuzluk var”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, partisinin sosyal medya kanallarında yayınlanan basın açıklamasında güncel siyasî konuları değerlendirdi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, korona virüsü salgınına karşı alınan bazı kararları dinlerken iktidarda bir kafa karışıklığı, bir ciddiyet eksikliği, ‘ben yaptım oldu’ mantığı hissettiğini söyledi.

Mesut Doğan, YKS tarihi belirlenirken 2,5 milyon gencin psikolojisinin ve beklentilerinin hiç düşünülmediğini söyledi. Doğan, “Panik havasında alınan kararın bedelini gençlerimiz ödüyor” dedi.

Maske dağıtımı konusunda yaşanan karmaşayı da değerlendiren Mesut Doğan, iktidarın sonunda muhalefetin önerilerini uygulama aşamasına geldiğini ifade ederek, “Ne değişti? İlk kararınızı uygulama becerisi göremediğinizden dolayı zarar gördüğünüzü mü düşündünüz?” diye sordu.

Mesut Doğan, konuşmasında, hükümetin muhalefet belediyelerinin yardım faaliyetlerini engellemesini de eleştirdi. Doğan, “ ‘Benim fakirime benden başkası yardım edemez. Benim fakirim benden başkasının kendini doyuracağını görmemeli ve ona meyletmemeli’. Böyle bir anlayışın böyle bir yaklaşımın ömrü uzun olmaz” dedi.

Esnafın, tüccarın, işçinin, memurun, köylünün, emeklinin salgından çok ekonomik sıkıntılardan dolayı endişeli olduğunu ifade eden Doğan, “Bakın bir hafta önce 25 yaşında bir gencimiz, yakıt istasyonundan parası olmadığı için cep telefonunu emanet bırakarak aldığı 10 TL’lik benzinle kendini yakarak intihar etti. Vallahi böyle bir olayın yaşandığı ülkede zerre miktarı vicdanı olan yetkililer geceleri uyuyamamalı” diye konuştu.

“Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyasında toplanan paranın 1.9 milyar lira olduğuna işaret eden Doğan, “Yani 5 günlük faize ödediğimiz para miktarı” dedi.

Doğan, son 3 ay içinde doların yükselişi sebebiyle Türkiye’nin borç yükünün 550-600 milyar lira attığını; sadece, hazine garantili 19 şehir hastanesinin devlete olan yükünün son 3 ay içerisinde kur farkı sebebiyle 103 milyar lira daha arttığını anlattı.

Doğan, “Biz bize yetemiyoruz çünkü adaletsizlik var. Biz bize yetemiyoruz çünkü israf var. Biz bize yetemiyoruz çünkü yolsuzluk var. Biz bize yetemiyoruz çünkü beceriksizlik var. Biz bize yetemiyoruz çünkü gaflet var. Biz bize yetemiyoruz çünkü üretim yok, istihdam yok, yatırım yok” diye konuştu.

Doğan, bu ülkede yaşayan herkesin bu ülkenin bütün nimetlere ortak olduğunu belirterek, “Devletin görevi de bu nimetleri adil bir sekil de paylaştırmaktır” dedi.

Üretim yapmayan hiçbir toplumun ayakta duramayacağını belirten Doğan, “Biz bize yetmek istiyor isek, bir an önce borca dayalı faiz, döviz, borsa üçgeninden oluşan rant ekonomisini terk edip, yatırım, üretim, istihdamdan oluşan reel ekonomiye geçmek zorundayız” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA