Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-09-2019 17:25   Güncelleme : 08-09-2019 17:36

Erdoğan: ABD, bizim için değil PKK için güvenli bölge istiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anlaşılan o ki müttefikimiz, bizim için değil terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturmanın peşinde. Böyle bir anlayışı reddediyoruz” dedi. Erdoğan, “Güvenli Bölge için ABD ile görüşüyoruz ancak istediklerimizle onların kafalarındakinin aynı şey olmadığını attığımız her adımda görüyoruz” diye konuştu.

Erdoğan: ABD, bizim için değil PKK için güvenli bölge istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ABD ile Suriye’de kuracağı güvenli bölge konusunda, “Anlaşılan o ki müttefikimiz, bizim için değil terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturmanın peşinde. Böyle bir anlayışı reddediyoruz. Güvenli Bölge için ABD ile görüşüyoruz; ancak istediklerimizle onların kafalarındakinin aynı şey olmadığını, attığımız her adımda görüyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bölgede yuvalanan terör örgütünü tamamen ortadan kaldırmayı hedeflerken onlar, terör örgütüyle bizi aynı zeminde idare etmenin hesabını yapıyorlar. Eylül ayı bitmeden Fırat’ın doğusunda kendi askerlerimizle fiilen güvenli bölge oluşumunu başlatmamış olursak, artık kendi yolumuza gitmekten başka çaremiz kalmayacaktır.”

Güvenli bölge konusunun 3-5 helikopter uçuşuyla, 5-10 araç devriyesiyle, göstermelik birkaç yüz askerin bölgede bulunmasıyla olacak iş olmadığını belirten Erdoğan, “Orada 1 milyon kişiyi iskân edebilmek için şehirleri ve kırsalıyla tüm bölgeyi fiilen güvenli hale getirmiş olmalıyız” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA