GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-05-2020 14:15   Güncelleme : 09-05-2020 14:18

Sevda Noyan: Darbede bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani

Aktivist Yazar Sevda Noyan, darbe tehdidi iddiaları konusunda, “Yani bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Yani biz, çok donanımlıyız bu konuda, maddî ve manevî olarak yani… Yani bizim hâlâ sitede böyle var 3-5… Yani benim listem hazır açıkçası” diye konuştu.

Sevda Noyan: Darbede bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani

Aktivist Yazar Sevda Noyan, Ülke TV’de yayınlanan “Arafta Sorular” programında Esra Elönü’nün sorularını cevapladı.

Esra Elönü’nün “Çok fazla şeyler söylenmeye başladı; had bildirme ve tehdit var biliyorsun. İşte ‘şöyl yapacağız, böyle yapacağız’ gibi… Bu tehdit karşısında ne söylemek istersin? Siyasî terliğin kim olduğunu gördük 15 Temmuz’da meselâ. Acaba fazlasıyla meselâ bir terlik mi sipariş etsek bunlara? Yoksa nasıl olsa… Ha, şöyle bir şey: Olduğu zaman da tiyatro diyorsun yani. Gerçekleştirseydiniz darbe diyecektiniz ama gerçekleştiremediğiniz için tiyatro dediniz.” şeklindeki sorusu üzerine Sevda Noyan, şu karşılığı verdi:

“Ben, kendi adıma şunu söyleyebilirim; yani sadece kendim için konuşabilirim: 15 Temmuz’da ilk ortaya işte başlandığı andan itibaren ya attığım tweet’te de ‘Geleceğiniz varsa göreceğiniz vardır’ gibi bir şey yapmıştım. Ondan sonraki, yani geçen gece de aynı şeyi söyledim; bak 15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yani vallahi yapamadık istediklerimizi. Böyle birazcık şeye denk geldik, boş bulunduk. Bir de ama yani ben şey yapmayayım; yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; Yani bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Onu söyleyeyim yani. Yani biz, çok donanımlıyız bu konuda, maddî ve manevî olarak yani… Biz, biz, liderimizi ve yanındayız ve asla yedirmeyiz yani bu ülkede, onu söyleyeyim bir kere. Onun için ayaklarını denk alsınlar. Yani bizim hâlâ sitede böyle var 3-5… Yani ben, benim listem hazır açıkçası.”

Sevda Noyan’ın kullandığı “ayaklarını denk alsınlar” sözüne karşılık Esra Elönü de, “O zaman şöyle diyelim; ben de söyleyeyim meselâ; ‘ayak’ az kalır bence. Dört ayaklarını denk alsınlar” diye konuştu.

Sevda Noyan da “Her ayaklarını denk alsınlar. O yüzden yani bu konuda sakın, sakın bir şeye kalkışmasınlar” dedi.

Esra Elönü’nün, “Darbe olsa, meselâ darbeyi kim yapacak?” sorusuna karşılık Sevda Noyan, şunları söyledi:

“Bunu ben, gerçekleştirebileceklerini düşünmüyorum. Sadece bu kendilerine göre, kendi işte FETÖ denilen artık hain zombilerin, kendi zombilerini bir şekilde ayakta tutmaları gerekiyor. Bu, onlara verilen mesajlar aslında. Yani ben, bize bu mesaj, biz tamam alıyoruz hani ister istemez,  öfkemiz var çünkü; ama esas bunların operasyonu, kendi adamlarına. Aslında bunları ayakta tutmaları gerekiyor, bir şekilde varlıklarını sürdürebilmek için ve bunları hâlâ ‘Bak biz güçlüyüz’ parantez içinde mesajı veriyorlar. Yani yurt dışına kaçanların hâlâ… Bir de inanılmaz bir şey yaa! Her yerdeler hâlâ yaa… İngiltere’ye gidiyorsun, orada mahalleler yapmışlar, iş yerleri… Avusturya’ya gidiyorsun öyle, Amerika’da buna keza… Yani her yer, kapıları maşallah… Şurda iş için bir kameramana vize alalım dedik, yani 2 ay uğraştık alamadık ama onlar maşallah her yerden alabiliyorlar vizelerini, gayet de güzel, gidip oraya, yaşamlarını da, hiç ticaretlerini de yapı… O da ayrı bir konu tabi o.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA