GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-05-2020 22:56

Noyan Ailesi, Sevda Noyan aleyhine dava açacak

Kendisini “Aktivist Yazar” olarak tanımlayan Sevda Noyan’ın Ülke TV’de söylediği “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yani vallahi yapamadık istediklerimizi. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Biz, çok donanımlıyız bu konuda. Bizim hâlâ sitede böyle var 3-5… Yani benim listem hazır açıkçası” şeklindeki sözlerine Noyan Ailesi de tepki gösterdi.

Noyan Ailesi, Sevda Noyan aleyhine dava açacak

Noyan Ailesi adına yapılan yazılı açıklamada, Sevda Noyan’ın sözlerinin Noyan soyadının saygınlığını zedelediği ve aileyi derinden yaraladığı; bu görüşlerin, Noyan ailesinin hiçbir ferdinin düşüncelerini yansıtmadığı belirtilerek, Sevda Noyan aleyhine hakaret davası açacakları bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“03 Mayıs 2020 tarihinde Ülke TV isimli televizyon kanalında Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan isimli şahıs, ailemizi ve Noyan soyadının  saygınlığını zedeleyen birtakım görüşlerini hayasızca dile getirerek hepimizi derinden yaralamıştır.

Aile bireylerimizden Münib Engin Noyan’ın halihazırda nikâhlı eşi olan Sevda Noyan’ın önce insanlık ve sonra ailemiz adına akıl ötesi, çirkin ve utandırıcı olan bu açıklamaları hiçbir şekilde Noyan Ailesi’nin hiçbir bireyinin düşüncelerini yansıtmamaktadır.

Sevda Noyan, ailemizin soyadını evlilik yoluyla almış olup, bu şahıs, ne kimliği ne de düşünceleriyle hiçbir şekilde ailemiz tarafından benimsenmemiştir.

Cumhuriyet döneminin ilk valilerinden olan büyük babamız rahmetli Ahmet Refik Bey’in soyadı kanunuyla aldığı, babamız Dr. Abbas Erdoğan Noyan’ın ve ailemizin diğer bireylerinin onurla taşıdığı Noyan soyadının, bu şekilde kirletilmesi bizleri fazlasıyla rahatsız etmiş ve üzmüştür.

Değerli dostlarımız, iş çevremiz, öğrencilerimiz ve aynı soyadını taşımamakla beraber akraba ve hısımlarımız olanlar;

Sevda Noyan isimli bu şahsın düşünce ve tutumlarının hiçbir şekilde bizler ve ailemizle ilişkilendirilmemesini rica ediyoruz.

Noyan Ailesi bireyleri olarak kendisini şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. 

Noyan Ailesi olarak bu şahsa aile ismimizin saygınlığını kirlettiği için hakaret davası açarak hukukî süreci başlatacağız.

Saygılarımızla.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA