GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-05-2020 23:57

Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu, kamuoyundan özür diledi

Ülke TV’yi de bünyesinde bulunduran Kanal 7 Medya Grubu, Sevda Noyan’ın Ülke TV’de yayınlanan “Arafta Sorular” programında dile getirdiği sözlerden dolayı kamuoyundan özür diledi.

Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu, kamuoyundan özür diledi

Kanal 7 Medya Grubu tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi.

“3 Mayıs 2020 Pazar günü Arafta Sorular programına konuk olan Sevda Noyan’ın, kamuoyunda tartışılan “darbe söylentileri” üzerine yapmış olduğu maksadını aşan açıklamaları, Kanal 7 Medya Grubu’nun kurumsal değerleri ve yayın ilkeleri ile hiçbir şekilde uyuşmamaktadır.

Sevda Noyan’ın “darbe ve darbecileri” eleştirmenin ötesindeki söylemlerini, Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu olarak asla tasvip etmiyoruz.

Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke TV ekranlarından sarf edilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz.”

Sevda Noyan ne demişti?

Sevda Noyan, “Arafta Sorular” programının sunucusu Esra Elönü’nün “Darbe tehditleri karşısında ne söylemek istersin?” sorusu üzerine şunları söylemişti:

“Ben, kendi adıma şunu söyleyebilirim; yani sadece kendim için konuşabilirim: 15 Temmuz’da ilk ortaya işte başlandığı andan itibaren ya attığım tweet’te de ‘Geleceğiniz varsa göreceğiniz vardır’ gibi bir şey yapmıştım. Ondan sonraki, yani geçen gece de aynı şeyi söyledim; bak 15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yani vallahi yapamadık istediklerimizi. Böyle birazcık şeye denk geldik, boş bulunduk. Bir de ama yani ben şey yapmayayım; yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; Yani bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Onu söyleyeyim yani. Yani biz, çok donanımlıyız bu konuda, maddî ve manevî olarak yani… Biz, biz, liderimizi ve yanındayız ve asla yedirmeyiz yani bu ülkede, onu söyleyeyim bir kere. Onun için ayaklarını denk alsınlar. Yani bizim hâlâ sitede böyle var 3-5… Yani ben, benim listem hazır açıkçası.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA