GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-05-2020 18:20

“15 Temmuz’dan önce gördüğüm rüya çıktı; şimdi yine gördüm”

Cübbeli Ahmet Hoca, 6-7 ay önce gördüğü 3-4 rüyaya dayanarak, “Bir darbe tehlikesi var” dedi. Cübbeli Ahmet Hoca, “darbelere malzeme vermemek için herkes aklını başına dev-şir-sin” çağrısında bulundu.

“15 Temmuz’dan önce gördüğüm rüya çıktı; şimdi yine gördüm”

Halk arasında “Cübbeli Ahmet Hoca” diye anılan Ahmet Mahmut Ünlü, Gazeteci Hadi Özışık’ın internet ortamında yayınlanan “Perde Arkası” programına görüntülü bağlantı yoluyla katılarak soruları cevapladı.

Ahmet Mahmut Ünlü, darbe söylentilerini nasıl değerlendirdiğine dair soruyu cevaplarken, “Darbe söylentileri var. Ben, ‘darbe tehlikesi de var’ diyorum” ifadesini kullandı. Ünlü, “Neden böyle?” sorusuna karşılık olarak da “Ben rüyalar gördüm, var” dedi.

Ünlü, şunları söyledi:

“3-4 rüyam var. 4-5 senelik süreç. Benim ilk o zaman bir gazetede çıkmıştı o rüyam; 7 ay sonra 15 Temmuz oldu. Bir gazetede yazıldı bu. 7 ay sonra 15 Temmuz oldu. O Vahdet gazetesinde o zaman çıktı bu, benim yazım. Yani ‘yazım’ derken, röportaj yapılmıştı benimle. Ben yine darbe tehlikesi görüyorum.”

“FETÖ’nün darbe yapacak gücü yok”

Ünlü, “Yani yine FETÖ v destekçileri mi hocam?” sorusuna da, “Yok, FETÖ ve destekçilerinden görmüyorum. Yalnız şu var; Canan Kaftancıoğlu’na burada zaten DHKP-C kafasıyla, PKK kafasıyla, devlete ‘seri katil’ diyen kafasıyla yani darbe olsa ona mı yarayacak sanki? Darbe olsa ona da yaramayacak yani. Darbe olsa ona tam zarar olacak; çünkü neden? Buradaki darbe, şimdi ben FETÖ’nün darbe yapacak gücünü görmüyorum şu anda. “FETÖ’den” diye görmedim yani; ama darbe tehlikesi her zaman var. ‘Her zaman var’ derken, bu yakında demiyorum; ama önümüzde bu tehlike mevcut. Onun için dış güçlerin, esas mesele, ekonomik kriz mi bahane edilir… İşte ben, o zaman yine uyardım, silahlanmaya. Dedim, ‘bu silahlanma işine dikkat edin’. ‘Selefî dernekler’ dedim, bunu da söyledim Habertürk’te, son Didem Arslan’ın programında mı, herhalde, söyledim. Bu 2 bin tane dernek, Selefî, bunlar silahlanıyor; o taraftan Şia tarafı, Rafızîler tarafı… Yani bunlar tabii Selefî - Şia çatışması, Suriye’de yaşanan bir şey. Burada, yani doğu bölgelerinde zaten PKK alt yapısı var. HDP / PKK alt yapısı var. Bunları hep söyledim. Kaç tane sohbette söyledim. Yani bu tehlike… Yani ya iç savaş kargaşası beklerler. Şimdi biraz Alevi-Sünni pek tutmaz gibi görünüyor. Türk-Kürt de tutmaz şu anda; çünkü artık… (Sunucu, soru için araya giriyor.)”

Söz konusu rüyayı 6-7 ay önce gördüğünü belirten Ünlü, “Ama ben, birkaç rüya gördüm, seri, 15 Temmuz’dan sonra. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var” dedi.

Ünlü, “Sivil mi askerî mi?” sorusuna da “Askerî” diye cevap verdi.

“Menderes istihbaratı ciddiye almadı, faturası acı oldu”  

Ahmet Mahmut Ünlü, “Çünkü ben durduruldum, yani rüyada, indirildim, kimlik soruldu, teftiş edildi; bütün sokağa çıkma yasağı var, yollar ka… Yani bu şekil gördüğüm için, Allah muhafaza buyursun, bütün baskılardan, şiddetlerden, zorluklardan, zorbalıklardan cümlemizi muhafaza buyursun; ama mühim olan şu: Buna malzeme vermemek için herkes aklını başına dev-şir-sin. Çünkü bakın, Kadir… Kim anlattı bana? Kadir Mısıroğlu, yani o şeyde de var, YouTube’a girerseniz; Türkeş, rahmetli, Türkeş Menderes’e adam gönderiyor. Menderes’e darbe olacağına dair Menderes’i ikaz ediyor. Kadir Mısıroğlu bunu anlatıyor; Türkeş’ten bizzat naklediyor ve Menderes rahmetli d iyi niyetli, ‘Olur mu, olmaz mı acaba?’ diyor, şüpheleniyor. Fakat orada işte çağırdığı yaveri midir, bakanı çağırıyor, savunma bakanı mı neyse işte o zamanki, bu savunma bakanı da Menderes’e “Genelkurmay Başkanı, şu, bu, hepsi çok kontrolümüzde. Hiç böyle bir şey yok. Size bu nereden çıktı?” diyor ve Menderes, Türkeş’in istihbaratını itibara almayıp, o bakanın, veyahut ona gelen bilgiyi, o kanalı tercih ettiği için çok acı bir fatura ödedi. Kabri nur olsun, cennet mekân.

“Ben, hazırlıklı olmak için en kötü ihtimali bilmek isterim”

Onun için yani bazı şeylerde etrafımızdaki insanlar, bize kötü şeyler duyurmamak, moralimizi bozmamak, gerçeği… Yani belki kötü niyetle bile olmasa da, ben en kötüyü duymak isterim; çünkü en kötüyü duymazsam, en kötüye göre hazırlanamam. Hazırlanamazsam da başıma belâ gelir. Onun için biz, burada en kötüye göre hazırlıklı olmak ve yani Sultan Abdühamid, cennet mekân, bunun istihbaratı… İstihbarat. İstihbarat ne demek biliyor musunuz? Adama bir haber araştırtıyorsun ya, havayı koklatıyorsun, havayı. Onun da arkasından birini koyacaksın. Ona da güvenmeyeceksin, onun da arkasına birini koyacaksın. Sultan Abdülhamid’i, işte ‘çok evhamlıydı’ diyorlar. Evhamlı mevhamlı değildi, evliyaullahtan büyük bir veliydi. Sultan Abdülhamid, o siyasetle dünyanın bütün güçleri üzerine çullandığı anda devletin batışını 40-50 sene geciktirdi. Koca Devlet-i Âliyye’yi kurtardı. (…) Sultan Abdülhamid de akıllı adamdı vesselâm. Yani şunu demek istiyorum: Buradan gelen bilgileri iyi süzgeçten geçirmek lâzım.”

“Sevda Noyan’ın sözlerinden üzüntü ve utanç duydum”

Ahmet Mahmut Ünlü, bir soru üzerine, Sevda Noyan’ın sözlerinden üzüntü ve utanç duyduğunu belirterek, “Bir Müslümanın, benim komşum gâvur olsa, Yahudi olsa, Hristiyan olsa, ben onu kesmek için, fırsat bulduğumda boynunu vurmak için değil, ben ona gece kalkıp “Allah’ım, hidayet eyle; onu da cennet ehlinden eyle” diye dua edemiyorsam, zaten adam değilim yani” diye konuştu. Ünlü, “Çok yanlış, buna hakikaten ne gerekiyorsa icabı yapılmalı” dedi.

Ünlü, sözlerine şöyle devam etti:

“Ülke TV’ye de ceza verilmeli”

“Şunu demek istiyorum: Şimdi bunu başka bir kanalda böyle bir konuşma bizim tarafın hakkında yapılsa, eğer oraya ceza kesiliyorsa, ben adaletten yanayım; ‘bizden biri’ diye bunu muaf tutamayız. Tutarsak, bu konuk alırken dikkat etmezler ve spikerlik yapan, programı sunan da ‘Ne diyorsunuz Hanımefendi?’ diye onu ikaz etmez, herkes rahat rahat, atış serbest. Bu da memleketin ilerisini kötüye götürür.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA