MEDYA
Giriş Tarihi : 12-05-2020 22:47   Güncelleme : 12-05-2020 22:48

“Konu, benim küçükken 23 Nisan şiirini okuma üslûbumdu”

Atatürk ve Nazım Hikmet’le alay ettiği iddiasıyla sosyal medyada ağır tepkilere maruz kalan oyuncu, yazar ve sunucu Eser Yenenler, montajlanmış olarak yayınlandığını söylediği videoda konunun, kendisinin küçükken şevkle ve hiddetle okuduğu 23 Nisan şiirini okuma şekli ve üslûbu olduğunu bildirdi.

“Konu, benim küçükken 23 Nisan şiirini okuma üslûbumdu”

Eser Yenenler, twitter sayfasında yaptığı açıklamada, kendisinin Atatürk ve vatan sevgisine dil uzatan herkes hakkında hakaret davası açacağını bildirdi.

Yenenler, şu açıklamada bulundu:

“Herkese merhaba, gündemde dolaşan ve linç kültürünün malzemesi haline dönen ‘montajlanmış video’ hakkında söyleyeceklerim elbet benim de var. Yayınlanan video ve Nazım Hikmet şiirini okuyan şairimizle yapılan yayında, sanılanın aksine ben canlı yayına bağlanmadım.

O günden tam 3 gün sonra canlı yayına bağlandım ve konu tamamen benim küçükken şevkle ve hiddetle okuduğum 23 Nisan şiirini okuma ‘şeklim ve üslûbum’du.

Eğer öyle olmasaydı, yine 23 Nisan’da okuduğum o şiiri Atamızı anmak için kendi sosyal hesaplarımda paylaşmazdım. Linç kültürünün çok hızlı tüketmeye çalıştığı biri olarak söylemek isterim ki kimsenin haddi ve hududu ne benim Atatürk sevgimi ne de vatan sevgimi sorgulamaya yetmez.

Bu konuyu malzeme haline getiren, paylaşan, çoğaltan, haber yapan, yaymaya çalışan her türlü hesap ve kişi hakkında soruşturmamı başlatmış bulunuyorum.

Bu akıma kendini kaptırıp haksız yere benim Atatürk ve vatan sevgime dilini uzatan herkesle ilgili de aynı şekilde hakaret davası açmış bulunuyorum. Geri kalan her şeyle avukatım ilgilenecektir. Bilginize.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA