EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-05-2020 07:03

Ekspertiz sektörü daha da önem kazandı

İkinci el araç sektöründe yapılan düzenlemelerle ekspertiz merkezi açma standartlarının netleştirilmesinin ardından, ekspertiz firmaları da kurumsallaşma ve şubeleşme yolunda adımlar atmaya başladı.

Ekspertiz sektörü daha da önem kazandı

İkinci el araç ticaretinde mecburî hale getirilen ekspertiz raporu sebebiyle, ekspertiz firmaları, otomotiv sektörünün önemli bir unsuru olmaya başladı. Yönetmeliğin esaslarını yerine getiren kurumsal firmalar, sektörde güvenilir marka haline gelmeye çalışıyorlar.

İkinci el araç ticaretinde aracın bakım geçmişi ve mevcut durumu hakkında yeterli bilgiye sahip olunamaması, alıcıların en çok çekindikleri noktalardan biri. Sıfır araçlarda ilk kullanıcı olmanın verdiği güven sebebiyle yaşanmayan bu endişe, ikinci el araçların ticaretinde fazlasıyla yaşanıyor.

İkinci el araç alacak olan vatandaşın güvenli bir ikinci el alışverişi yapması konusunda ekspertiz şirketleri önem taşıyor. İkinci el araç sektöründe tarafsız firmaların şube sayılarını arttırması ve son teknoloji ile hazırlanan ekpsertiz raporlarının güvenilirliği, kaygılar ortadan kaldırıyor. Oto Ekspertiz sayesinde aracın geçmiş ve mevcut durumu öğreniliyor. Ekspertiz raporunda, aracın kaza geçmişi, değişen parçaları ve benzer bilgileri görüldüğü için alıcılar araçlarını güvenle satın alabiliyorlar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA