MEDYA
Giriş Tarihi : 15-05-2020 18:01

Ülke TV’ye darbe sevicileri sevindirecek bir ceza verilmemeli”

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Sevda Noyan’ın sözlerinden dolayı Ülke TV’ye verilecek bir ceza varsa, bu cezanın darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini söyledi.

Ülke TV’ye darbe sevicileri sevindirecek bir ceza verilmemeli”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Salgınla Mücadele Sürecinde RTÜK” konulu video konferansta, Aktivist Yazar Sevda Noyan’ın Ülke TV’de tepki çeken sözlerine dair görüşünün sorulması üzerine, “Ülke TV’de benim açımdan talihsiz diyebileceğim bir açıklama yapıldı. Komşuları ile ilgili bir söylemde bulundu” dedi.

Şahin, ilgili televizyon kuruluşunun hemen bir açıklama yaparak böyle bir söyleme katılmadıklarını, darbeyi kınamanın ve lânetlemenin ötesindeki söylemlerin asla ve asla altında imzalarının olmayacağını söylemelerinin kendileri için sevindirici olduğunu belirtti.

Program sunucusu Esra Elönü’nün de “kendisinin o an müdahale edebileceği ama etmeme gafletinde bulunduğu gibi, özür mahiyetinde bir açıklama” yaptığını hatırlatan Şahin, “Bunlar yayıncılık anlamında güzel gelişmeler. Bizi sevindiren ve elimizi rahatlatan gelişmeler” dedi.

Ülke TV ile ilgili raporların üst kurula geleceğini belirten Şahin, “Ancak verilecek bir müeyyide varsa, bu müeyyidenin bir darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini düşünüyorum. Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
Kadir Özdemir. 5 ay önce
Esselamu Aleyküm. Padişahin sofrasında yemek yiyenler. padişahın fetvasını verirler.Tarih bunları yazdı. Herkez yaptığının hesabını mutlaka Mahkeme-i Kübra'
da verecek.Selam hidayete tabi olanlara.Selam son kaleyi terketmeyenlere
Ercan Güven 5 ay önce
Kimse aklına geleni ağzını açıp konuşmamalı. Atalarımız boğaz dokuz boğumdur diye boşuna dememişler. Bu hanımefendiye hakettiği ceza verilmeli.
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA