GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-05-2020 23:28

“Tarım Bakanlığı döneminde çok güzel çalışmalar yapmıştı”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, beyin kanaması sebebiyle vefat eden Refah-Yol Hükümeti Tarım Bakanı Musa Demirci için taziyede bulunurken, “Beşerî münasebetleri düzgün bir kardeşimizdi. Erbakan Hoca’mızın hükümeti zamanında Tarım Bakanlığı görevini de yürüttü. Çok da güzel çalışmalar yaptı” dedi.

“Tarım Bakanlığı döneminde çok güzel çalışmalar yapmıştı”

19, 20 ve 21. dönem Refah Partisi ve Fazilet Partisi Sivas Milletvekili, Refah-Yol Hükümeti Tarım ve Köyişleri Bakanı Musa Demirci, geçirdiği beyin kanaması sebebiyle kaldırıldığı hastanede vefat etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5’de yayınlanan “Cansuyu İftar Vakti” programında, Musa Demirci ile 1991 seçimleri münasebetiyle tanıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“İlle benim aday olmam istenmişti rahmetli Hoca’mız tarafından. Ama belediye başkanlığına hemen 2 sene olmuş başlayalı, birden bire onu yarıda bırakıp milletvekilliğine dönmeyi ben şahsen pek içime sindiremedim; haksızlık olur diye, bize bir dönem hiç olmazsa oy verenlere karşı. Onun için de işte hem Musa Bey, hem Abdüllatif Şener Bey, onlar aday olmuşlardı ve böylece de Meclis’e girdiler.

Tabii çok ayrı bir dönemdi. Musa Bey’i o zaman tanıdım ve hakikaten halim selim, kendi konusuna hakim, etrafındaki insanları kırmamaya çok büyük özen gösteren, beşerî münasebetleri düzgün bir kardeşimizdi. Allah rahmet eylesin. Tarım Bakanlığı görevini de yürüttü, Erbakan Hoca’mızın hükümeti zamanında. Çok da güzel çalışmalar yaptı. Kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, sevenlerine, bütün Sivaslı hemşehrilerimize başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Allah rahmet eylesin, makamı cennet olsun inşallah.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA