GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-05-2020 03:26

Altun, tacize tepki gösterdi; Kaftancıoğlu kahve içmeye çağırdı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, aralarında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da bulunduğu 3 kadının, hükümet destekçisi bir twitter kullanıcısı tarafından taciz ve tehdit edilmesine tepki gösterdi. Kaftancıoğlu da Altun’u iftardan sonra kahve içmeye davet etti.

Altun, tacize tepki gösterdi; Kaftancıoğlu kahve içmeye çağırdı

Geçen nisan ayında, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’taki evinin fotoğrafını çekmek isterken koruma polislerine yakalandığı iddiası ile başlayan tartışma, AK Parti ile CHP arasında krize dönüşmüştü.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, binanın kaçak olduğunu iddia ederek kamu hukukunu koruma hassasiyeti gösterdiklerini dile getirmiş, Altun Ailesi ise evlerinin fotoğraflarının çekilmesini aile mahremiyetine yönelik bir saldırı ve teröristlere hedef göstermek olarak değerlendirmişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi, TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun, bir twitter kullanıcısının Berna Laçin, Nevşin Mengü ve Canan Kaftancıoğlu’na yönelik taciz ve tehdit tweetlerine tepki gösterdi. Altun’un, sosyal medyada taciz edilen kadınlara verdiği bu destek üzerine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Altun’u bir iftar sonrası kahve içmeye davet etti. Altun ise, eski tweetlerin silinmesini ve kendilerinden özür dilenmesini istedi.

Fatmanur Altun ile Canan Kaftancıoğlu arasında twitter’da gerçekleştirilen diyalog, şöyle:

Fatmanur Altun:

“Kadınları hedef alan şiddet ve tehdit dilinin inandığımız ve savunduğumuz değerlerle hiçbir alakası yoktur ve bundan sonra da olmayacaktır. Bu ülkenin aydınlık yarınları için mücadele eden kadınlar olarak bu dilin ve anlayışın her zaman karşısında yer almaya devam edeceğiz.

Bu tartışmada adı geçen kadınlardan biri, üç adamını gönderip evimin fotoğraflarını çektirerek mahremiyetimizi ve çocuklarımın güvenliğini hiçe saymış olsa da bahsi geçenler bizim açımızdan değişmez ilkelerdir. Bu ilkeleri herkes için savunmaya devam edeceğiz.

Kadın hakları denince akla gelen kişi ve kurumların, ayrım yapmadan desteklemeleri gereken kadınları, yaşam tarzlarına göre seçtikleri izlenimi pekişmiştir. Son derece yaralayıcı olan bu anlayış insanlığın onurlu yaşam mücadelesinin önündeki en büyük engellerden biridir.”

Canan Kaftancıoğlu:

“Hassasiyetiniz ve kadın duyarlılığınıza sonsuz teşekkür ederken yine kadın önsezinizle evinizin fotoğrafını çektirmediğim ve başta çocuklarınız olmak üzere olumsuz herhangi bir durumda herkesten belki de eşinizden hızlı orada olacağımı hissedeceğinizi düşünüyorum. Dayanışmayla…”

Fatmanur Altun:

“O halde sizi iftira tivitlerinizi silip, kamuoyu önünde kendiniz ve partiniz adına özür dilemeye davet ediyorum. Hakikate bir borcunuz var.”

Canan Kaftancıoğlu:

“Hakikate hepimizin su gibi ihtiyacı var. Hakikate ulaşma adına ben sizi bir iftar sonrası kahveye davet ediyor ve hakikatin ortaya çıkmasına vesile olacağına inanıyorum. Birlikte ortaya çıkaracağımız hakikat inanıyorum ki özür dilemesi gereken her kimse o özrü diletecektir.”

Fatmanur Altun:

“Dışarıdan şık bir teklif gibi görünse de özür dilemesi gereken siz ve partinizsiniz. Kaldı ki hiç bir özür, aile olarak yaşadığımız travmayı ortadan kaldıramaz. Bu olayda, şahsınız ve partinizden asgari bir özürle başlamayan her konuşma, samimiyetsizlik duvarına çarpmaya mahkûm.”

Fatmanur Altun’un silinmesini ve özür dilenmesini istediği tweetler

“Ahlaksızlığınız ve yalanlarınızda boğulacaksınız yakında. CHP İlçe Başkanı, görevini yaparak ve partisinin talimatıyla inşaatın yasak olduğu arsayı kontrol etmek için gitmiştir, yine gidecektir. Saklayacak bir şeyleri olanlar panik yaparlar. Sakin olun beyler.”

“CHP İlçe Başkanına kamunun malını koruduğu, halkın hakkını, hukukunu gözettiği için kimse dokunamaz. Devletin nüfuzu, halkın hakkını korumak için var ve bunu isteseniz de istemeseniz de öğreneceksiniz! Şehir eşkıyası, hukuk tanımayıp kaçak iş yapanlara denir, bunu da öğreneceksiniz!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA