GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-05-2020 21:31   Güncelleme : 17-05-2020 00:49

Erdoğan, görevden aldığı komutandan övgüyle bahsetmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevden aldığı eski Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Yaycı, “Türkiye’ye Doğu Akdeniz’de manevra imkânı sağlayan Libya politikasının mimarı” olarak anılıyordu.

Erdoğan, görevden aldığı komutandan övgüyle bahsetmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen yıl 22 Aralık’ta Gölcük Tersane Komutanlığı’nda Yeni Tip Denizaltı Projesi’nin ilk deniz altısı Pirireis’i Havuza Çekme ve 5. Gemisi Seydialireis’in İlk Kaynak Töreninde yaptığı konuşmada, Cihat Yaycı’dan övgüyle bahsetmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söylemişti:

“Bu konudaki çalışmalar bir anda ortaya çıkmış değildir. Halen Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın Kurmay Başkanlığını yürüten Tümamiral Cihat Yaycı'nın bu konuda hazırladığı raporlar, haritalar, yazdığı makaleler ve kitaplar ortadadır. Dönemin Libya Devlet Başkanı Kaddafi ile bu meseleyi harita üzerinde konuşmuş, kendisiyle anlayış birliğine varmıştık. Ülkemizin Libya'ya bakan kara bölümü ile Libya'nın ülkemize bakan kara bölümü arasındaki deniz yetki alanı çakışması uluslararası mevzuata ve uygulamalara göre bize bu hakkı veriyor. Bölgedeki karışıklıklar sebebiyle mutabakat metninin hukuki zemine taşınması biraz gecikti.”

Erdoğan görevden aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Yaycı, Genelkurmay Başkanlığı emrine atandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın Genelkurmay Başkanlığı emrine atanmasına dair karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA