SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2020 16:05

Bahçeli’den “Memleket Masası”na ve “ödünç milletvekili”ne tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti’nin Memleket Masası teklifine ve CHP’nin ödünç milletvekili açıklamasına tepki gösterdi.

Bahçeli’den “Memleket Masası”na ve “ödünç milletvekili”ne tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Bahçeli, mesajında, 19 Mayıs 1919’da Türkiye Cumhuriyeti’nin harcının karılıp temellerinin atıldığını ifade etti.

Mesajında isim vermeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, siyasî liderleri bir araya gelip istişarede bulunmaya davet ettiği “Memleket Masası” çağrısını da değerlendirdi.

Bahçeli, “Hiç kimse sipariş masa kurup ihanet ve işgal emellerini aklama ve temize çıkarma ayıbına ümit bağlamamalıdır. Memleketi kırık dökük masalara sığdırmaya çalışanların acıklı sonlarından ibret almak isteyenler Mondros’tan Sevr’e kadar uzanan ihanet ve istila sürecinin nasıl yerle yeksan edildiğini unutmamaları ikazen tavsiyemizdir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir baskın seçim yapılması halinde, Gelecek Partisi ile DEVA Partisi’nin TBMM’de grup kurabilmeleri için milletvekili verebileceklerine dair açıklamasını da değerlendirdi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Milletvekili transfer borsası kurup korsan siyaset ticaretine bel bağlayanların Gazi Meclisimizin saygınlığına gölge düşürme çabaları Türkiye’nin ayak bağı ve ağır yüküdür. Omzunda Türk tarihinin sorumluluğu olan Türk milleti bu siyasi kalpazanlığın yamalarını 19 Mayıs coşkusuyla yırtacak, kurtuluşumuzun yegâne kudreti olan iradesini ona buna peşkeş çektirmeyecektir. İlk adımla ilk kurşunun emaneti milli vicdanlarda hâlâ diridir. Ne FETÖ, ne PKK ne de bunların mihmandarlığına soyunan siyasi çürümüşler Türkiye’nin tarihi haklarına, bağımsızlık ve beka namusuna zarar veremeyeceklerdir. Türk milleti zillete düşmeyecek, Milli Mücadele’nin tertemiz güzergâhından, kuruluş ve kurtuluşun yüksek ruh kökünden asla dönmeyecektir. Bütün art niyetli kurgular, şirret kampanyalar, melun tuzaklar boşunadır. Çünkü alayının hevesi ham armut gibi kursaklarda kalacaktır.”

Bahçeli, mesajının sonunda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı ve Kadir Gecesinin Türk-İslâm alemine manevi güzellik ve ihtişam getirmesi temennisinde bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA