GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-05-2020 16:29

Yaycı: Bana kumpas kuranların gerçek yüzleri ortaya çıkacaktır

Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı görevinden alınarak Genelkurmay Başkanlığı emrine atanan Tümamiral Cihat Yaycı, yeni görev yerine gitmeyerek istifasını sundu. Eski AK Parti Milletvekili Metiner, Yaycı’nın kendisine, “Bana asılsız iddialarla kumpas kuranların gerçek yüzleri ortaya çıkacaktır” dediğini nakletti.

Yaycı: Bana kumpas kuranların gerçek yüzleri ortaya çıkacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Resmi Gazete’de yayımlanan kararıyla Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı görevinden alınarak Genelkurmay Başkanlığı emrine atanan Tümamiral Cihat Yaycı, yeni görev yerine gitmeyerek istifasını sundu.

Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, twitter’da yayınladığı mesajında, Cihat Yaycı ile konuştuğunu ve istifayı doğruladığını bildirdi.

Metiner, Yaycı’nın kendisine “İstifam asla cumhurbaşkanımıza tepki değildir. Ona olan sadakatim ömrüm boyunca devam edecektir. Bana asılsız iddialarla kumpas kuranların gerçek yüzleri ortaya çıkacaktır” dediğini kaydetti.

Tümamiral Cihat Yaycı bir üst rütbeye terfi için ağustos ayında toplanacak Yüksek Askeri Şura’ya (YAŞ) girecekti. Ancak yasa gereği hakkında soruşturma açılanlar, bu süreç sonuçlanana kadar Şura’ya giremiyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA