GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-05-2020 22:35

“Gençlerimiz, millî mücadele ruhunu yeniden hayata geçirmelidir”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajında, “Bugün gençlerimize düşen vazife; 19 Mayıs 1919’da atılan adımla başlatılan millî mücadele ruhunu yeniden hayata geçirecek azim ve kararlılıkla çalışmak, ülkemizi aydınlık günlere taşımaktır” dedi.

“Gençlerimiz, millî mücadele ruhunu yeniden hayata geçirmelidir”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Kurtuluş Savaşı; içinde çok büyük dersler barındıran tarihin eşsiz sayfalarından birisidir. Öyle ki en zor günlerde milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde ülkemiz işgalden kurtarılmıştır.

Bütün umutların bittiğinin zannedildiği bir noktada, şartların getirdiği her türlü zorluğa rağmen inanmış insanlar, istiklâl uğrunda ölmeyi göze almışlar ve 19 Mayıs’ta bu hareketin işaret fişeği ateşlenmiştir.

Bugün gençlerimize düşen vazife; 19 Mayıs 1919’da atılan adımla başlatılan millî mücadele ruhunu yeniden hayata geçirecek azim ve kararlılıkla çalışmak, ülkemizi aydınlık günlere taşımaktır.

İnanıyorum ki bu ülke idealist, vatansever, değerlerine sahip çıkan gençlerin omuzlarında yükselecek, Yeniden Büyük Türkiye ideali böylece hayat bulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, bu ülke için can vermiş bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA