SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2019 04:57   Güncelleme : 09-09-2019 05:02

Karamollaoğlu: Biz, İslâmcı değil Müslümanız

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Biz, İslâmcı değiliz. Biz, Müslümanız. Bu inancımızdan da taviz vermemeye kararlıyız” dedi.

Karamollaoğlu: Biz, İslâmcı değil Müslümanız
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin Genel İdare Kurulu, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Millî Görüş hareketinin “İslâmcı” bir hareket olmadığını belirterek, “Yemeyiz, yedirmeyiz; rüşvet, bizim kitabımızda yazmaz. Biz, işi ehline veririz. Onun için biz, yanmaz kefen bezi satamayız” diye konuştu.

 

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Biz, cincilerle uğraşanlarla bir olamayız. Kefen bezi satamayız. Bunu herkes bilsin. Allah muhafaza etsin.

Görev bana tevdi edildiği zaman bir şey söylemiştim. Bu gün aynı şeyi tekrar etme ihtiyacı duyuyorum. Biz, İslâmcı, biz bu konularda başka bir anlayışa sahip değiliz. Biz, Müslümanız. Bu inancımızdan da taviz vermemeye kararlıyız. Biz, inancımızın hâkim olmasının, bu memlekette adaletin hâkim olması mânâsına geldiğini, herkesten iyi biliyoruz ve başkaları da bunu biliyorlar. Biz, edebin, ahlâkın en yücesine talibiz. Komşumuzun derdiyle dertleniriz, onun kim olduğuna bakmadan. Yemeyiz, yedirmeyiz; rüşvet, bizim kitabımızda yazmaz. Biz, işi ehline veririz. Bu, bizim inancımız. Onun için biz, kefen bezi satamayız; yanmayan kefen bezi… Onlarla da bir araya gelemeyiz hakikaten. Allah, yâr ve yardımcımız olsun. Onun için şunu iyi bilin muhterem kardeşlerim: Biz, Millî Görüşüz… Millî Görüş… 50 yıllık bir siyasî geçmişimiz ve tecrübemiz var. Biz, bu inançla çalışmak mecburiyetindeyiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA