YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 19-05-2020 15:18   Güncelleme : 19-05-2020 15:35

Kanser çocuklarının tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyorlar

Adıyaman’ın Kâhta İlçesinin Saadet Partili Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, küçük yaştaki 2 çocuğunun kanser hastalığı ile mücadele eden ancak tedavi masraflarını karşılayabilecek maddî imkânı bulunmayan Salan ailesi için hayırseverlere yardım çağrısında bulunuyor.

Kanser çocuklarının tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyorlar

Kâhta sakinlerinden Muhammed Salan ve eşi Çiğdem Salan, bir süredir acı bir çaresizlik yaşıyorlar. Çocukları 9 yaşındaki Aziz ile 5 yaşındaki Hüseyin, kanser hastalığıyla mücadele ediyor.

Baba Muhammed Salan, halihazırda işsiz durumda. Evin geçimi için gerekli maddî imkândan mahrumken, çocuklarının kanser tedavilerinin masrafını karşılamasının imkânsız olduğunu söylüyor. Çiğdem Salan ise, bir anne olarak küçük yaştaki çocuklarının gözlerinin önünde erimesine dayanamayacağını ifade ediyor.

Kâhta Belediyesi’nin Saadet Partili Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Salan Ailesini ziyaret edip içinde bulundukları durum hakkında bilgi aldı ve aileye moral vermeye çalıştı.

Başkan Turanlı, “Amansız hastalıkla mücadele eden minik yavrularımıza destek olmak isteyen olursa bizlerle irtibata geçebilirler” diyor. Turanlı, tedavi masraflarının karşılanması için aileye maddî destekte bulunulabileceği gibi, hayırseverlerin 2 çocuğun tedavilerini üstlenebileceklerini de ifade ediyor.”

Kâhta Belediyesi’nin irtibat bilgileri şöyle:

Adres: Yeni Mahalle, Cumhuriyet Cd. No:57, 02400 Kahta/Adıyaman
Telefon: (0416) 725 51 00
Whatsapp İletişim Hattı: (0532) 205 92 36

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA