SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2019 06:26   Güncelleme : 09-09-2019 07:36

Koru: Erdoğan erken seçim yaparsa, kendi süresini kısaltmış olur

Gazeteci Fehmi Koru, Erken seçimi düşünenlerin başında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geldiğini; ancak Erdoğan’ın görev süresinin kısalmasına sebep olacağı için erken seçime ihtimal vermediğini söyledi.

Koru: Erdoğan erken seçim yaparsa, kendi süresini kısaltmış olur

Fehmi Koru, Haber Türk televizyonunda yayınlanan “Kübra Par’la Açık ve Net” programında, “Ali Babacan, erken seçime hazırlıklı mı?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Erken seçim ihtimalini görmüyorum; ama erken seçimin bütün şartları da şu anda oluşmakta. Hatta bunu düşünen, en başta da sanki Tayyip Erdoğan’mış gibi geliyor bana. Neden ‘olmaz’ diye düşünüyorum? Çünkü Tayyip Erdoğan’ın kendi süresini de kısaltacağı için bir erken seçim, bana pek makul gelmiyor.

(Ali Babacan’ın erken seçime) hazırlıkları var mıdır? Herhalde vardır. Netice itibarıyla işte birkaç aşamalı çaba gösterdiklerine göre, en son aşamasında da eğer 4 yıl sonra değil de daha erken bir seçim olacaksa, o seçime de hazırlıklı olmaları gerekiyor.”

Karamollaoğlu: 2 seneden önce olmaz, 3 sene sonraya kalmaz

Erken seçim ihtimali konusunda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “2 seneden önce olmaz, 3 sene sonraya kalmaz” demişti.

Karamollaoğlu, partisinin Genel İdare Kurulu, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, erken seçim öngörüsünü şöyle dile getirmişti:

“Biz, bir kongreye gidiyoruz. Bu kongreyle, büyük ihtimaldir ki, önümüzdeki 3 sene içinde bir seçim yapılabilir. Bazıları, bunu daha erken görüyor. ‘Gelecek sene de olabilir, ondan sonra da olabilir’ diyor. Benim kanaatim, gerçekleşir veya gerçekleşmez, seçim 2 seneden önce olmaz, bu tarihten itibaren söylüyorum, 3 seneden sonraya da kalmaz diye bir kanaatim var. Tabii olağan üstü haller meydana gelirse, onu bilemeyiz, neler olur diye. İktidar, aniden Sayın Cumhurbaşkanı bir seçim kararı alırsa…”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA