SİYASET
Giriş Tarihi : 24-05-2020 01:30

Erdoğan: Sahaya inip millete giderek kendimizi anlatalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı ile video konferans yöntemiyle yaptığı görüşmede, “Yarından tezi yok, yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Çarşambadan itibaren bizzat sahaya inerek milletimize gidecek, kendimizi anlatacak, onun derdini dinleyeceğiz” dedi.

Erdoğan: Sahaya inip millete giderek kendimizi anlatalım

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi.

Teşkilatın, İstanbulluların, milletin ve İslâm âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Erdoğan, salgın hastalık sebebiyle bugüne kadar hafızalarda olanlardan çok farklı bir ramazan ayı geçirildiğini, bayrama da aynı şekilde alışılagelenin dışında bir iklimde girildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgınla mücadelede elde ettiğimiz kazanımları korumamız ve daha ileriye taşımamız şarttır. Aksi takdirde yeni salgın ataklarına maruz kalabiliriz. Böyle bir durumda ise artık tahammülümüzün olmadığı çok daha ağır sonuçlarla karşılaşabiliriz. Bunun için hep birlikte önümüzdeki süreci hem sağlıkla ilgili hassasiyetler hem ekonomik hedeflerimiz hem de küresel siyasi gelişmeler bakımından çok dikkatli yönetmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“AK Parti, Türkiye’nin geleceğinin umududur”

AK Parti’nin, Türkiye’nin son 18 yılının mimarı olmasının yanında geleceğinin de umudu olduğunu ileri süren Erdoğan, “Ülkemizde tüm farklılıkların ötesinde 83 milyon vatandaşımızın tamamının ortak paydasını teşkil eden değerlerin ve beklentilerin tek temsilcisi AK Parti’dir” dedi.

“Biz, milletimize sadece seçimden seçime giden bir parti olmadık”

İstanbul İl Teşkilatı’nın yöneticilerinin şehirde ulaşmadık ve gönlünü kazanmadık kimse bırakmamakla mükellef olduğunu belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şayet bu şehirde AK Parti il ve ilçe teşkilatlarımızın hâlâ kapısını çalmadığı, elini sıkmadığı, halini hatırını sormadığı tek bir kişi dahi varsa, görevimizi eksik yapmışız demektir. Biz, hiçbir zaman milletimize sadece seçimden seçime giden bir parti olmadık. AK Parti’nin asıl gücü, yılın 365 günü, günün 24 saati Hakk’ın rızasını kazanmak ve halka hizmet etmek için çalışan bir yapıya sahip bulunmasıdır. Kazançlarımızın da kayıplarımızın da sebebini arayacağımız yer, işte burasıdır. Beklediğimizi bulamadığımız durumlarda suçu millete yıkmayacak, faturayı başkalarına kesmeyecek, dönüp kendimize bakacağız, kendimizi sorgulayacağız. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, siyasetin özü insan insana, yüz yüze, kalp kalbe iletişim olarak kalmayı sürdürecektir. Elbette devrin tüm imkânlarını sonuna kadar ve en etkili şekilde kullanacağız; ama bu asla siyaset yöntemimizin temel ilkesini oluşturan yüz yüze iletişimi koparma pahasına olmayacaktır.”

“Yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz”

Erdoğan, konumunu yanlış değerlendirip millete hizmet etmek yerine tahakküme, tepeden bakmaya, kayıtsız davranmaya, azarlamaya kalkan hiç kimsenin bu çatının altında yerinin olmadığını söyledi.

Erdoğan, “Hemen yarından tezi yok, yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde telefonla ulaşarak, çarşambadan itibaren de bizzat sahaya inerek, milletimize gidecek, kendimizi anlatacak, onun da derdini dinleyeceğiz” diye konuştu.

“Ülkede demokrasiye kimin sahip çıktığını yerinde görmeliyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Mayıs İstanbul’un fethi gibi önemli yıl dönümlerinin, bu çalışmaları daha üst seviyelere çıkarmanın vesilesi olarak görülmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu arada 27 Mayıs var. 27 Mayıs’ta da bu yıl Yaslıada’yı, Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak açıyoruz. Öncelikle 27’sinde dar kapsamlı bir açılış töreni yapacağız. Ondan sonra inanıyorum ki başta teşkilatımız olmak üzere, burayı ziyaret etmek suretiyle orada yapmış olduğumuz yatırımı, mimarî çalışmayı yerinde görerek, inanıyorum ki bu ülkede demokrasiye kimin sahip çıktığını, özgürlüklere, haklara kimin sahip çıktığını bizzat yerinde görmeliyiz. Bunun için İstanbul İl Teşkilatımızın üzerindeki görev yüklü. Hiç gecikmeden, açılışını yaptıktan sonra, teşkilatımız bence Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na gitmeli, orada yaptığımız tüm çalışmaları, mimarî çalışmaları olsun, diğer düzenlemeleri olsun, yerinde görmeli. Bunu da tüm İstanbul’a değil, tüm ülkemize, yurt dışında olanlar varsa onlara da anlatmalı.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA