SİYASET
Giriş Tarihi : 24-05-2020 05:33   Güncelleme : 24-05-2020 05:58

Karaca: İnşallah bu kadının çocukları bu sözleri duymaz

AK Parti Çorum Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la video konferans yoluyla yaptığı görüşmede, “Allah çocuklarımın ömründen alsın size versin” dedi. Habertürk Yazarı Nihal Bengisu Karaca, Demir’in bu sözlerine, “İnşallah bu kadının çocukları bu sözleri duymaz” diyerek tepki gösterdi.

Karaca: İnşallah bu kadının çocukları bu sözleri duymaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nde, video konferans yoluyla Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yaptı. Toplantıya AK Partili belediye başkanları, il başkanları, il kadın kolları başkanları, il gençlik kolları başkanları ve il genel meclisi başkanlarının da yer aldığı 378 kişi katıldı.

AK Parti Çorum Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclisi Üyesi Meryem Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Bazen ben, kızmayın sakın, bir şey söyleyeceğim; insan kendi ömründen vazgeçebilir ama bazen diyorum ki, (Allah) çocuklarımın ömründen alsın, size versin diyorum. Çünkü bu ülke için o kadar önemlisiniz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demir’in bu sözleri üzerinde güldükten sonra, “Haşa, haşa! Estağfirullah. Rabbim inşallah onları gayet iyi bir şekilde yetiştirmeyi sizlere, bizlere nasip etsin” dedi.  

Meryem Demir’in sözleri, sosyal medyada büyük tepki ile karşılandı.

Habertürk Yazarı Nihal Bengisu Karaca da, tepkisini twitter sayfasında dile getirdi.

Karaca, “Minnet duyulan birine ‘Allah benim ömrümden alsın sana versin’ dendiğini duydum ama çocuklarının ömrünü masaya koyanı ilk kez görüyorum. Paganlık bu resmen. Pedagojik açıdan da korkunç. İnşallah bu kadının çocukları bu sözleri duymaz” diye yazdı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA