GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-05-2020 23:32

Mehmet Metiner’den “Millî Savunma Bakanının ihaneti” vurgusu

Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, 27 Mayıs münasebetiyle yayınladığı mesajında, “Menderes’in Millî Savunma Bakanının ihaneti, darbecilerin ihanetinden bin beterdir, unutmayalım” dedi.

Mehmet Metiner’den “Millî Savunma Bakanının ihaneti” vurgusu

24, 25, 26’ncı dönem AK Parti Milletvekili, Star Gazetesi Yazarı Mehmet Metiner, 27 Mayıs askerî darbesinin yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajında, “Millî Savunma Bakanının ihaneti”ne vurgu yaptı.

Metiner, Star gazetesinin sosyal medya sayfalarında yayınlanan mesajında şunları kaydetti:

27 Mayıs, askerî darbenin yıldönümü bugün... Bugün sadece darbecilere karşı çıkarsak eksik ve yanlış olur... Darbenin siyasî ayağı, en az darbeciler kadar lânetli... Menderes’in en yakın siyasetçi arkadaşları tarafından uğradığı ihanet, bir o kadar lânetli... Menderes’in Millî Savunma Bakanının ihaneti, darbecilerin ihanetinden bin beterdir, unutmayalım... “Şartlar tamam olduğunda ihtilâl meşru olur.” diyen CHP lideri Millî Şef İnönü ile darbeyi bildiği halde onu Menderes’ten saklayan ve Yassıada’da da Menderes’in ipini çeken DP’li Milli Savunma Bakanı Ethem Menderes gibi siyasetçilerin içerdeki ihaneti, darbeci-siyasetçi ilişkisi bağlamında ders çıkartılması gereken ibretamiz örneklerdir.

Buna DP içinde en etkili ve yetkili konumda bulunan Refik Koraltanların Fuat Köprülülerin ihanetini de eklediğinizde, bugün için çıkartılacak dersin önemi ortaya çıkar.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA