GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-05-2020 00:58

“Başarı için Fatih’in inancına, azmine ve kararlığına sahip olmalıyız”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Bugün içine sürüklendiğimiz buhranlardan, sıkıntılardan kurtulmak istiyorsak, Fatih Sultan Mehmed Han’ın inancını, kararlılığını ve sebatını bugün için de mutlaka gerçekleştirmek mecburiyetimiz vardır” dedi. Karamollaoğlu, gençlerde bu kararlığı gördüğünü söyledi.

“Başarı için Fatih’in inancına, azmine ve kararlığına sahip olmalıyız”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Millî Gençlik Vakfı (MGV) tarafından düzenlenen “İstanbul’un Fethi” programında gençlere hitap etti.

Temel Karamollaoğlu, İstanbul’un fethinin sıradan bir fetih olmadığını, Hz. Muhammed’in asırlar önce fethin müjdesini verdiğini, bu fethi gerçekleştirebilmek için Ebû Eyyûb el-Ensârî’nin (Eyüp Sultan), Medine-i Münevvere’den kalkıp İstanbul’a kadar geldiğini ve burada şehit olduğunu hatırlattı.

İstanbul’un fethinden alınması gereken dersler olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Birincisi, azim, inanç ve sebattır” dedi. Karamollaoğlu, Müslümanların fethe inandıklarını ve asırlar boyunca bunu gerçekleştirmek için gayret gösterdiklerini; bu fethin, 21 yaşındaki Fatih Sultan Mehmed’e nasip olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, fetihten ders alınması gereken ikinci hususun, Fatih’in fetih öncesi yaptığı planlar ve hazırlıklar olduğunu belirterek, fethin sadece inançla, kendine güvenle elde edilecek bir başarı olmadığını, bunun gereğinin de yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı. Karamollaoğlu, Fatih’in fetih öncesi yaptığı planları ve hazırlıkları özetledi.

Karamollaoğlu, “Bugün içine sürüklendiğimiz buhranlardan, sıkıntılardan kurtulmak istiyorsak, Fatih Sultan Mehmed Han’ın inancını, kararlılığını ve sebatını bugün için de mutlaka gerçekleştirmek mecburiyetimiz vardır” dedi.

Bir toplumda bu özellikler olmadan büyük başarıların elde edilemeyeceğini vurgulayan Karamollaoğlu, büyük karmaşaların ve çatışmaların içine sürüklenmiş olan dünyanın, bu badirelerden ancak gençlerin azmi, inancı ve kararlığı ile kurtarılabileceğini ifade etti.

“Dünyaya örnek olabilmeliyiz” diyen Karamollaoğlu, bunun da birtakım hasletleri benimsemekle mümkün olacağını söyledi. Karamollaoğlu, “İnancağız, inancımızın gereğini yerine getireceğiz; hedefimize varabilmek için planlar yapacağız, organizasyonlar yapacağız, sonra da mücadeleye başlayacak, sonuna kadar vazgeçmeden o mücadeleyi devam ettireceğiz. İnanmadan olmaz. Fedakârlıkta bulunmadan olmaz. Gayret göstermeden olmaz” diye konuştu.

Gençlerde bu kararlığı gördüğünü belirten Karamollaoğlu, “Sizler, geleceğimizin teminatısınız. Allah yâr ve yardımcınız olsun” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
mehmet 9 ay önce
Çok doğru, çok güzel ifade etmişsiniz, teşekkür ederiz. Siyasatte zafer ancak Fatih Sultan Mehmet'in azmi ve kararlılığıyla mümkündür. Gençlerimiz bu azmi Fatih Sultan Mehmet'in Kanunnamesinden görüp ibret almalılar.
"Ve her kimesneye evlâdından saltanat müyesser ola, karındaşların nizâm-ı âlem içiin kati etmek münâsiptir. Ekser ulemâ dahi tecvîz etmedir. Anınla âmil olalar"
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA