Advert
MEDYA
Giriş Tarihi : 30-05-2020 02:27

Muharrem İnce: Gösterdiğim tavır, tek sesli medya düzeninedir

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce, Haber Global televizyonunda katıldığı canlı yayın esnasında 3 kez program kesilip Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programına bağlanılınca, tepkisini dile getirdikten sonra stüdyoyu terk etti. İnce, daha sonra yayınladığı tweet’inde, tepkisinin tek sesli medya düzenine yönelik olduğunu belirtti.

Muharrem İnce: Gösterdiğim tavır, tek sesli medya düzeninedir

“Haber Global” televizyonunda canlı olarak yayınlanan “Neden?” programına konuk olan Muharrem İnce, 3 kez programın kesilip Erdoğan’ın konuşmalarına bağlanılınca, bu duruma tepki gösterdi. Muharrem İnce, şunları söyledi:  

“Türkiye Cumhuriyeti, Erdoğan’ın babasının malı değildir”

“Birincisinde “Okçular Vakfı’ndaki konuşmasını vermeyeceğiz” dediniz, verdiniz. İkincisinde, ben konuşuyorum burada, niye ekrana… 35 televizyon veriyor onu zaten. Üçüncüsünde benden habersiz tekrar hemen acilen beni kesip ona bağlıyorsunuz. Ben, bir daha sizin kanalınıza gelmeyeceğim. Türkiye, bu faşist düzenden kurtulacak. 35 televizyonda Erdoğan konuşuyor. Onun karşısında 2 sene önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben, gururumla kimseyi oynatmam. Kendi kendinize devam edin Erdoğan’ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti. Ben, Erdoğan’dan korkmuyorum. Sözlerimi söyleyeceğim arenalar, her yer vardır, sokaklar vardır. Böyle bir şey olmaz. Konuşsun 35 televizyonda, bir tanesinde de ben konuşayım. Ne diye benim sözümü kesiyorsunuz? Böyle bir şey olmaz. Bu, doğru değil. Erdoğan, bu memleketin kurucusu değil, sahibi değil. Yani çağırıyorsanız buraya birisini, onu konuşturacaksınız. Size söylemiyorum, patronlarınıza söylüyorum. O zaman çağırmayın kardeşim! Ben, yalakalık yapamam. Kimseye yalakalık yapamam. Ben, sadece AK Parti’ye değil, Cumhuriyet Halk Partisi’ne de demokrasi mücadelesi vermiş birisiyim. Türkiye’nin bir demokrasi mücadelesine ihtiyacı vardır. Saygısızca buluyorum. 16 milyon insan oy vermiş bana. O insanlara saygısızlık yapıyorsunuz.”

Muharrem İnce, daha sonra “İyi yayınlar diliyorum” diyerek stüdyoyu terk etti.

“Gösterdiğim tavır, tek sesli medya düzeninedir”

Muharrem ince, daha sonra twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “Haber Global yayınında gösterdiğim tavır birlikte program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz’a, Nihal Bengisu Karaca’ya, Tuba Atav’a, Özlem Gürses’e değil, tüm ekranlarda sadece kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir” açıklamasında bulundu.

İnce, #Korkmuyorum etiketiyle yayınladığı ikinci tweet’inde de “Siz de korkmayın” çağrısında bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA