DÜNYA
Giriş Tarihi : 01-06-2020 00:30   Güncelleme : 01-06-2020 00:48

Johnson: Olayların arkasında PKK destekli “Antifa” örgütü var

Eski CIA Operasyonlar Başkanlığı Yöneticisi Brad Johnson, George Floyd’un polis şiddeti sebebiyle ölmesinin ardından başlayan olayların arkasında Antifa örgütünün olduğunu ileri sürerek, “Bu Antifa örgütünün Suriye’nin Kuzeyinde PKK ile bağları olduğunu biliyoruz. Hatta onları PKK’nın eğittiğini biliyoruz” dedi.

Johnson: Olayların arkasında PKK destekli “Antifa” örgütü var

ABD’de dolandırıcılık suçundan aranan George Floyd, 25 Mayıs’ta onu gözaltına alan polisin diziyle boğazına basarak nefes almasını engellemesi sebebiyle hayatını kaybetmişti.

George Floyd’un ölmeden önce polise defalarca “Nefes alamıyorum… Lütfen…” diye seslendiği, olay anında çevrede bulunan vatandaşlar tarafından cep telefonlarına kaydedilmişti.

1974 ABD doğumlu George Floyd’un zenci olması, ırkçılık tartışmalarına sebep olmuş, ardından çıkan olaylar, giderek büyümüştü. Protesto gösterileri ve yağmalama gibi tırmanan olaylar sebebiyle, pek çok şehirde sokağa çıkma yasağı ilân edilmişti. Olaylar sırasında 6 kişi öldü, yüzlerce kişi yaralandı. Bugüne kadar yaklaşık 2 bin kişi tutuklandı.

Ülkede “ırkçı polis şiddeti” karşıtı protesto eylemleri devam ederken, ABD Başkanı Donald Trump, Minneapolis’in Demokrat Belediye Başkanını da eleştirdikten sonra, “Eğer onlar (eyalet yönetimi) çağrıda bulunursa, ordumuz (olayları durdurmak için) göreve hazır ve istekli. Oradaki birliklerimiz hızlı bir şekilde oraya intikal edebilir” demişti.

“Olayların arkasında Antifa örgütü var” iddiası

Bu olaylarla birlikte, bir örgüt ismi gündeme geldi: Antifa…

Trump, “Bu Antifa grubu, bunlar radikal sol, kötü insanlar. Bu şekilde hareket edemeyeceklerini onlara öğretmek gerek” ifadelerini kullanmıştı.

Eski CIA Operasyonlar Başkanlığı Yöneticisi Brad Johnson, “Bu Antifa örgütünün Suriye’nin Kuzeyinde PKK ile bağları olduğunu biliyoruz. Hatta onları PKK’nın eğittiğini biliyoruz” dedi.

Brad Johnson, kısa adı OAN olan (One America News Network - Tek Amerika Haber Bilgi Ağı) ulusal televizyon kuruluşuna verdiği demeçte, özetle şunları söyledi:

“Obama yönetimi PKK’ya teçhizat yardımı ve desteğinde bulunmuştu. Oysa bu durum Türkleri hiç mutlu etmedi. Çünkü Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde 300 kilometrelik hattı boyunca PKK yerleşmiş oldu ve Türkler her türlü operasyonel faaliyeti göze aldılar. Trump, başkan olduktan sonra Suriye’deki desteği çekme kararı aldı. Tıpkı PKK gibi ABD’deki bugün yaşanan olayları çıkartan Antifa örgütü de Suriye’deki yabancı savaşçılar olarak 500 örgüt üyesiyle orada yer aldığını tesbit ettik. Tabii şimdi Türkiye’nin yaptığı operasyonlar neticesinde bu sayı nedir, bilemiyoruz; fakat bu Antifa örgütünün Suriye’nin Kuzeyinde PKK ile bağları olduğunu biliyoruz. Hatta onları PKK’nın eğittiğini biliyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA