YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 02-06-2020 14:56

Rize’ye gelen çay üreticilerinden 22’sinde Kovid-19 tespit edildi

Rize Valisi Kemal Çeber, yaş çay sezonunda çay hasadı için Rize’ye gelen üreticilerden 22’sinde Korona Virüsü tespit edildiğini açıkladı.

Rize’ye gelen çay üreticilerinden 22’sinde Kovid-19 tespit edildi

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize’ye gelen çay üreticilerine yapılan Kovid-19 test sonuçları hakkında basın açıklaması yaptı.

Vali Çeber, yaş çay sezonu sebebiyle 20 Mayıs tarihinden itibaren Rize'ye gelmek için başvuru yapan 41 bin kişiden 30 bin çay üreticisinin Rize’ye geldiğini kaydetti.

Gelen her aileden bir kişiye bir haftalık süre içerisinde Kovid-19 testi uygulandığını belirten Çeber, “Yaklaşık 11 bin 37 test yapıldı. Yaklaşık 110 sağlık çalışanı ekibimiz tarafından yapılan testlerin sonuçları bu sabah itibari ile geldi. Son gelen testlerin sonucunda 22 pozitif vakamız var. Bu 22 vatandaşımızın her biri hastahanede tedavi altına alındı.”dedi.

Bu 22 kişinin yakınları olan 202 kişinin de karantina ve gözlem altına alındığını belirten Vali Çeber, onların da evde takiplerinin ve testlerinin yapıldığını, içlerinde test sonucu pozitif çıkan olmadığını söyledi.

Çeber, “Şu anda riski yüksek meslek grupları, kuaförler, berberler, kuryeler, toplu taşıma şoförlerimiz, garsonlarımız ve market çalışanlarımıza yönelik testler sağlık çalışanlarımız tarafından yapılmaya başlandı.” dedi.

Vali Çeber, ayrıca yurt dışından işçi gelmediği ve Rizeli vatandaşların çay hasadını kendileri yaptığı için yaş çay kalitesinde çok ciddi bir artış olduğunu belirtti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA