GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-06-2020 06:06

Cumhurbaşkanlığına 2 başdanışman daha atandı

Eski AK Parti Grup Başkanvekili ve TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Meltem Taylan Aydın, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atandı.

Cumhurbaşkanlığına 2 başdanışman daha atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararları, Resmî gazetede yayımlandı.

Ayşe Nur Bahçekapılı kimdir?

26 Kasım 1954’te Trabzon Maçka’da doğdu. Baba adı Hasan Şefik, anne adı Şahsene’dir.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Serbest avukat olarak çalıştı. İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Sosyal Demokrat Hareket Platformunda Kadın, Eğitim ve Hukuk Atölyelerinin İstanbul Sorumlusu olarak görev üstlendi.

23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Sözcülüğü, Türkiye Küba Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı, AK Parti Grup Başkanvekilliği ve TBMM Başkanvekilliği görevlerinde bulundu.

Meltem Taylan Aydın kimdir?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, lisansüstü çalışmasını ekonomi alanında gelişmekte olan ülkelerde makroekonomik performans analizi ve davranışsal ekonomi konularında yaptı.

2008 yılında ise Başbakanlık Müşavirliğine atanan Meltem Taylan Aydın, 2014 yılında Harvard Üniversitesi Yükselen Liderler programına kabul edildi. Aydın, Harvard Extension School’da İşletme yüksek lisansı yaptı.

Halen Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görev yapan Meltem Taylan Aydın, Haziran 2017 tarihinde Halkbank Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA