Advert
YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 08-06-2020 12:40   Güncelleme : 08-06-2020 12:41

“Ertuğrul Gazi büstü” sebebiyle 2 kişi görevden alındı

Alay konusu olan Ertuğrul Gazi büstü sebebiyle Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Zabit Yön ve Şube Müdürü Abdullah Özkan görevden alındı.

“Ertuğrul Gazi büstü” sebebiyle 2 kişi görevden alındı

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından heykeltraş Ömer Gençtürk’e yaptırılan ancak “Diriliş Ertuğrul” dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’a benzetildiği için eleştirilen ve alay konusu olan “Ertuğrul Gazi” büstü sebebiyle Kültür Daire Başkanı Zabit Yön ve Şube Müdürü Abdullah Özkan görevden alındı.

Görevden alınan Zabit Yön’ün yerine atama yapılıncaya kadar geçici olarak Basın Daire Başkanı Ahmet Coşkun Çağlıyan, Abdullah Özkan’ın yerine Basın Şube Müdürü Cihat Albayrak vekâlet edecek.

Ne olmuştu?

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Türk Tarihinin Önemli Şahsiyetlerini Anma Projesi’ kapsamında Osmanlı ve Türk tarihine damga vuran liderler ve sanatçıların büstleri yaptırıldı. Büstler, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yerleştirildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ten İbn-i Sina’ya kadar pek çok tarihî şahsiyetin büstleri arasında Ertuğrul Gazi’nin büstü de yer aldı.

Ertuğrul Gazi büstünün, sosyal medyada “Diriliş Ertuğrul” dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’a benzetilerek eleştirilmesi üzerine, Ordu Büyükşehir Belediyesi idarî soruşturma başlatmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA