Advert
MEDYA
Giriş Tarihi : 09-06-2020 14:03   Güncelleme : 09-06-2020 14:36

Yeniçağ gazetesi yazarı Demirağ’a mermili tehdit

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, posta kutusuna 9 milimetrelik mermi bırakılarak tehdit edildiğini açıkladı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Demirağ’a mermili tehdit

Yavuz Selim Demirağ, “Posta kutusuna mermi bırakma” başlıklı yazısında, kendi ikamet adreslerini verdi ve “Buyursun gelsinler... Lâkin geride bıraktığım çocuklarımla, ailemle uğraşmasınlar...” diye yazdı.

Geçen yıl evinin önünde saldırıya uğradığını hatırlatan Demirağ, “Gelip, evimin önünde infaz etmeye kalktınız! Susmadım! Susturmanın, sindirmenin, teslim almanın yöntemi, ergen çocukların ‘Aşk mektubu’ gibi posta kutusuna ‘Mektup’ yerine ‘Mermi’ koymak ancak ve ancak ‘Korkaklığın; haysiyetsizliğin, şerefsizlik ve alçaklığın’ yansımasıdır...” ifadelerini kullandı.

Posta kutusuna mermi konması hakkında polise şikâyette bulunmadığını belirten Demirağ, evinin önünde saldırıya uğradıktan sonra adlî mekanizmanın işlemediğini şu ifadelerle dile getirdi:

“O polis ki artık siyasi iktidarın kolluk gücü olduğu için güvenlik kameraları önünde, delilleri ile evimin önünde ‘İnfaz’ edilmem anında bile elleri-kolları bağlandı. Emir ile zanlılar 2 saatte serbest bırakıldı; aradan 1 yıl 1 ay geçtiği halde daha iddianame bile yazılmadı. ‘Niye ölmedin?’ diye sorulmadı bile.

‘Cumhuriyetin Savcısı’ zannettiğimiz görevliler ‘Şikâyetçi misin’ diye sormadı bile. HSYK’nın yapısı değişmiş. Hakimler Savcılar Kuruluna sorduk ‘Ne oldu?’ diye, cevap yok. Adında ‘Adalet’ ibaresi olan bakanlıktan da ses yok.

Dilekçelerimize, çığlıklarımıza cevap yok. ‘CİMER’e yazın’ diyorlar... Memleketin bunca işi varken ‘CİMER’i meşgul etmiyorsak, CİMER’e güvenmediğimiz anlamı mı çıkıyor! CİMER’in sahipleri ne de olsa ‘Geçmiş olsun’ bile demedi.”

Ülkesinin sınırlarını asla terk etmeyeceğini vurgulayan Demirağ, yazısını şöyle tamamladı:

“Sığınma gibi yola tevessül etmeyeceğim. Bir tek T.C kimliğim var. Farklı pasaport almaya asla niyetim yok. Ön adlarında STK (Sivil Toplum Kuruluşu) olan hiç bir kuruluştan maddi-manevi destek talebim olmadı, olmayacak! Kavgaların, vuruşmaların, dibine kadar dövüşlerin içinden geldik. Kancıklığa, kumpasa da boyun eğmedik. Türkülerin içinden geldik. Pir Sultan’dan, Neşet Ertaş’a, Karacaoğlan’dan, Dadaloğlu’na kadar “İsyan”ın ve “Duygu’nun insanıyız. “Gönül Dağı’ndayız. Buyurun gelin. Yüreğiniz yetiyorsa tırmanın!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA