GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-06-2020 18:51

Karaduman: Ayasofya, siyasete değil ibadete açılmalıdır

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması için İYİ Parti tarafından verilen önergeye AK Parti ve MHP’nin “red” oyu vermesinin ikiyüzlülük olduğunu belirterek, “Ayasofya, siyasete değil ibadete açılmalıdır. Saadet Partisi olarak, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması için iktidarın atacağı her adımın destekçisi olacağımızı ifade etmek isterim” diye konuştu.

Karaduman: Ayasofya, siyasete değil ibadete açılmalıdır

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, bir muhabirin sorusu üzerine Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasına dair tartışmaları da değerlendirdi.

Ayasofya’nın, İstanbul’un fethinin en önemli sembolü olduğunu belirten Karaduman, halkın bu konudaki hassasiyetinin istismar edildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçen yıl Ayasofya’nın tekrar cami olarak ibadete açılması taleplerine karşılık, “Siz önce Sultanahmet Camisi’ni doldurun. Bunlar siyasî tuzaktır” dediğini hatırlatan Karaduman, Sultanahmet Camisi’nin doldurulmasına rağmen iktidarı en küçük bir adım dahi atmadığını dile getirdi.

Karaduman, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması düşüncesine karşı Yunanistan’ın tepki göstermesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye’yi siz mi idare ediyorsunuz biz mi idare ediyoruz?” diye sorduğunu hatırlattı.

Karaduman, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması için İYİ Parti tarafından verilen önergeye AK Parti’nin “red” oyu vermesinin ikiyüzlülük olduğunu belirterek, “Ayasofya, siyasete değil ibadete açılmalıdır. Saadet Partisi olarak, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması için iktidarın atacağı her adımın destekçisi olacağımızı ifade etmek isterim” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA