GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-06-2020 07:02

“Aracımıza sabotaj düzenlendi” diyen TİP, şikâyetçi olmamış

Türkiye İşçi Partisi, Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’nun ve Hatay İl Örgütünün kullandığı aracın lastik bijonları gevşetilerek sabotaj düzenlendiğini iddia etti. Valilik, telefon görüşmesinde kendilerine herhangi bir şikâyetlerinin olmadığının söylendiğini açıkladı. Mengüllüoğlu da bugün şikâyetçi olacaklarını duyurdu.

“Aracımıza sabotaj düzenlendi” diyen TİP, şikâyetçi olmamış

Türkiye İşçi Partisi (TİP) tarafından “Türkiye İşçi Partisi, hiçbir karanlık odağın gözdağına boyun eğmez” başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Aracın takla atması hedeflenmiş”

 “Bugün Genel Başkan Yardımcımız Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’nun ve Hatay İl Örgütümüzün parti faaliyetleri için kullandığı araca, lastik bijonları gevşetilerek sabotaj düzenlendiği anlaşılmıştır.

Aracı kullanan yoldaşımız, herhangi bir kaza yaşanmadan durumu fark etmiştir ve kendisinin sağlık durumu iyidir. Ancak şans eseri hiç kimsenin zarar görmemiş olması, durumun ciddiyetini hafifletmez.

Konuyla ilgilenen valilik, emniyet görevlileri ve teknik personelin ön incelemesinde, araca kasıtlı olarak müdahale edildiği ve aracın takla atmasının hedeflendiği belirtilmiştir.

Yoldaşlarımızın canına kast eden bu alçakça saldırının failleri bilsinler ki, hiçbir güç, Türkiye İşçi Partisi’ni yolundan döndüremez.  Türkiye İşçi Partisi, hiçbir karanlık odağın gözdağına boyun eğmez. Failler bulunana ve gerekli cezayı alana kadar konunun takipçisi olacağız.”

Valilik: Bize ‘herhangi bir şikâyetimiz yok’ dediler

TİP’in bu açıklamasının ardından Hatay Valiliği de bir açıklama yaparak, kendilerine herhangi bir şikâyette bulunulmadığını, olayı sosyal medyadan öğrendiklerinde kendileriyle telefon görüşmesi yaptıklarını ancak şikâyetlerinin olmadığının söylendiğini belirtti. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bugün sosyal medya hesabı üzerinden Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, “Antakya’da ve bölgede kullanmış oldukları aracın 2 bijonunun yerinden çıktığı, 5 bijonunun da gevşetildiği yönünde” bir paylaşımda bulunmuştur.

Konuyla ilgili olarak ne valiliğimize ne de kolluk kuvvetlerimize bu yönde herhangi bir başvuruda bulunulmamıştır. Olayın sosyal medya hesapları üzerinden öğrenilmesinin ardından ilgililerle yapılan telefon görüşmesinde ise konuyla ilgili herhangi bir şikâyetlerinin olmadığı tarafımıza bildirilmiştir. Buna rağmen konu, kolluk kuvvetlerimiz tarafından her yönüyle araştırılmaktadır.”

“Yarın öğleden sonra (bugün) şikâyetçi olacağız”

Valiliğin bu açıklaması üzerine Barış Atay Mengüllüoğlu, twitter sayfasında şu açıklamada bulundu:

“Resmî soruşturma için ifade vermeye gece yarısı çağrılınca, yarın öğleden sonra geleceğimizi söyledik ve söylediğimiz gibi yarın öğleden sonra geleceğiz. Parti olarak da bu olayın peşini bırakmayacağız.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA