YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 14-06-2020 21:18

Depremde 1 korucu şehit oldu, 7 kişi göçükten çıkarıldı

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde, Kaynarpınar Köyü’ndeki güvenlik kulesinin çökmesi sebebiyle 1 korucu şehit oldu. 2 güvenlik görevlisi ise yaralandı.

Depremde 1 korucu şehit oldu, 7 kişi göçükten çıkarıldı

Bugün saat 17:24’te Bingöl’ün Karlıova ilçesinde deprem meydana geldi. Deprem’in büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi 5.8, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise 5.7 olarak açıkladı. Deprem, Bingöl’e yakın çevre illerde de hissedildi. Karlıova’da ayrıca daha düşük şiddetlerde 16 artçı deprem meydana geldi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Karlıova’nın Kaynarpınar köyündeki gözetleme kulesinde hasar meydana geldiğini ve 3 güvenlik görevlisinin yaralandığını bildirdi. Daha sonra 1 korucunun şehit olduğu öğrenildi.

Vali Ekinci, deprem bölgesinde 1’i güvenlik korucusu olmak üzere 7 kişinin göçük altından kurtarıldığını; göçük altında kalan 1’i güvenlik korucusu 3 kişinin ise kurtarılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Ekinci, “Göçük altından kurtarılan vatandaşlarımızın sağlık durumlarında ciddi bir durum olmayıp, vatandaşlarımız hastaneye sevk edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ekiplerimiz bölgeye sevk edildi, süreci yakından takip ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte gittiği Bingöl’de incelemelerde bulunuyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA