Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-06-2020 03:16   Güncelleme : 15-06-2020 03:25

Türk Hava Kuvvetleri, PKK’nın 7 üssünü vurdu

Millî Savunma Bakanlığı, “Pençe-Kartal Operasyonu” hakkında yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK’nın karakol ve üs bölgelerine artan taciz ve saldırı teşebbüsleri üzerine geniş çaplı bir hava harekâtı düzenlendiğini belirtti. Bakanlık, PKK’nın üs olarak kullandığı Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Gara, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör yuvalarının tek tek vurulduğunu kaydetti.

Türk Hava Kuvvetleri, PKK’nın 7 üssünü vurdu

Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Son zamanlarda terör örgütü PKK’nın karakol ve üs bölgelerine artan taciz ve saldırı teşebbüsleri üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe-Kartal Operasyonu başlatıldı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Gara, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör yuvaları tek tek vuruluyor.

Operasyonu Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Merkezi’nden sevk ve idare ediyor.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA