SİYASET
Giriş Tarihi : 15-06-2020 16:11

“İslâm dünyası, ancak D-8’in prensipleriyle kurtulur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bugün hem İslâm dünyasının hem de insanlığın kurtuluşu, D-8 Hareketi’nin ortaya koymuş olduğu prensiplerde yatıyor. Bu sebeple, başta ülkemize ve bütün üye ülkelere düşen görev, bu kuruluşu aktif hale getirmek ve daha etkin olmasını sağlamaktır” dedi.

“İslâm dünyası, ancak D-8’in prensipleriyle kurtulur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, D-8’in kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Tüm insanlığı saran Koronavirüs salgını ve ABD’de meydana gelen hadiseler başta olmak üzere yaşanan krizler, dünyanın yeni bir anlayışa ve düzene ihtiyacı olduğunu açık şekilde bir kez daha göstermiştir.

Bu anlayışı en iyi şekilde yansıtan D-8’ler; adaleti ve barışı esas alarak 15 Haziran 1997’de kurulmuştur.

D-8’ler;

“Savaş değil, barış; çatışma değil, diyalog; çifte standart değil, adalet; üstünlük değil, eşitlik; sömürü değil, işbirliği; baskı ve tahakküm değil, insan hakları, hürriyet ve demokrasi” ilkelerini esas alan bir insanlık hareketidir.

Bugün dünyanın ve coğrafyamızın geldiği noktaya baktığımızda, bu ilkelerin ne kadar önemli ve ihtiyaç olduğunu hep beraber görüyoruz.

İslâm dünyası, adeta kan ağlıyor; savaşlar, açlık, sefalet, adaletten ve eğitimden mahrum olma gibi sıkıntılar had safhaya çıkmış durumda.

Bugün hem İslâm dünyasının hem de insanlığın kurtuluşu, D-8 Hareketi’nin ortaya koymuş olduğu prensiplerde yatıyor. Bu sebeple; başta ülkemize ve bütün üye ülkelere düşen görev, bu kuruluşu aktif hale getirmek ve daha etkin olmasını sağlamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; D-8’in kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, hak ve adalet için çıkılan bu kutlu yolculuğun daha da hızlanarak büyümesini ve bütün insanlığın saadetine vesile olmasını temenni ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA