SİYASET
Giriş Tarihi : 15-06-2020 19:32   Güncelleme : 15-06-2020 19:37

Ahlâksız saldırıya karşı Saadet’ten Başak Demirtaş’a ziyaret

Tutuklu Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı ziyaret eden Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, sosyal medyada kendisine yönelik saldırıyı bütün kadınlara yapılmış olarak kabul ettiklerini belirtti. Bozan, “Bu ahlâksız paylaşımı yapan kişiyi ve zihniyeti kınıyor ve lânetliyorum” dedi.

Ahlâksız saldırıya karşı Saadet’ten Başak Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, eşi ve il teşkilatından bir heyetle birlikte, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı ziyaret etti. Görüşme, Korona Virüsü salgınına karşı tedbir olarak, Demirtaş’ın evinin bulunduğu sitenin bahçesindeki kamelyada gerçekleştirildi.

Ziyarete, Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşe Dağ ile Gençlik Kolları Başkanı Merve Bozan da katıldı. Ayşe Dağ, Başak Demirtaş’a bir buket çiçek takdim etti.

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, yaptığı basın açıklamasıyla ziyareti değerlendirdi.

“Siyasî partiler, düşman değil rakiptirler”

Partilerin, farkli fikir, düşünce ve programlara sahip oldukları için ayrı ayrı teşkilatlandıklarını ve iktidar olmak için siyasî faaliyetlerde bulunduklarını belirten Bozan, “Siyasî partiler, program, fikir ve icraatlarıyla mücadele etmelidirler. Siyasî partiler, birbirlerinin düşmanları değil, rakipleridirler” dedi.

“Kutuplaştırıcı dil, düşmanlıklara zemin hazırlıyor”

AK Parti İktidarının, bütün muhalefet partilerine karşı kutuplaştırıcı, ötekileştirici ve terörize edici bir dil kullanması sonucu, toplum içinde kin ve düşmanlık duygularının zemininin oluştuğunu ifade eden Bozan, “Daha önce Malatya Pütürge’de seçim günü Saadet Partili iki sandık görevlisine seçim günü saldırı yapılmış, iki parti mensubumuz hayatını kaybetmişti. Bunun son bir örneği de, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Sayın Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a yönelik sosyal medyada yapılan ahlâksız paylaşımdır” diye konuştu.

“Bu ahlâksız paylaşımı yapan kişiyi / kişileri ve zihniyeti kınıyor ve lânetliyorum” diyen Bozan, gerçekleştirdiği ziyaret hakkında şu açıklamada bulundu:

“Saldırıyı bütün kadınlara yapılmış olarak kabul ediyoruz”

“Bu vesile ile bugün ben, eşim, Kadın Kolları Başkanımız ve kadın kolları teşkilat mensuplarımızla beraber, Başak Demirtaş Hanım’ı evinde ziyaret ettik. ‘Bu saldırının tüm kadınlara yapılmış olarak kabul ettiğimizi ve iktidarın kutuplaştırıcı ötekileştirici ve herkesi terörize eden söylemlerinin bir yansıması olduğunu’ ifade ettik.

Biz, Saadet Partisi olarak, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliği, huzur, barış, adalet, hak, hukuk ve kardeşliği için, iletişim kanallarının açık tutulmasının gerektiğini, farklılıklarımızın ayrıştırıcı değil bir zenginlik olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz.

Benzer olayların olmaması için, faillerin hak ettikleri cezayı almalarını ve bundan sonra iktidarın kutuplaştırıcı dili terk ederek, barışçıl ve kucaklayıcı dil kullanmasını diliyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA